Dialog zapomina o Bolesławcu

Dialog zapomina o Bolesławcu
fot. www.dialog.pl Przez najbliższe kilka miesięcy Telefonia Dialog na pewno nie będzie oferować szybkiego dostępu do Internetu w Bolesławcu. Użytkownikom pozostaje albo przepłacać za dostęp ISDN albo przenieść się do niewiele tańszej konkurencji, albo skorzystać z usług innych operatorów.
istotne.pl internet, netia, orange, dsl

"Rozbudowę sieci w Bolesławcu o urządzenia umożliwiające świadczenie szerokopasmowego dostępu do Internetu planujemy na pierwsze półrocze 2005 roku" mówi Marta Pietranik z Biura Prasowego Telefonii Dialog. Operator na razie nie ma dla bolesławian oferty konkurencyjnej wobec Neostrady TP SA. "Ostatnio nasza oferta usług internetowych rozszerzyła się o nowe usługi – Dialnet 50 i 150. To odpowiednio 50 lub 150 godzin do wykorzystania na połączenia z siecią" zachęca Marta Pietranik. Jednak 150 godzin dostępu do sieci miesięcznie za 39 zł netto to dla niektórych zdecydowanie za mało. W dodatku maksymalna prędkość na standardowym modemie to 56 kbit/s. Za aktywację Dialnet 150 trzeba oczywiście zapłacić – 10 zł netto.

Jak wiadomo, Telekomunikacja Polska oferuje Neostradę już za 59 zł netto. Przyłączenie kosztuje złotówkę. Do tego trzeba wykupić abonament za 35 zł netto. Razem wychodzi 94 zł netto miesięcznie za telefon i stały Internet o prędkości 128 kbit/s. Telefonia Lokalna Dialog oferuje CDI. Abonament 28 zł netto. Do tego 5 zł netto za dzierżawę urządzenia dostępowego, 12 zł za obowiązkowe korzystanie z linii ISDN i 83,20 zł netto za dostęp do sieci. W sumie 128,20 zł netto miesięcznie. To o 35 zł więcej.

Obydwaj operatorzy, oferując niby tanie usługi, zdzierają skórę z klientów. W większych miastach niezależni dostawcy Internetu oferują dostęp do sieci już za 40 zł miesięcznie, przy czym szybkość przesyłania danych jest kilkakrotnie razy większa.

Opinie czytelników

Jeśli chodzi o sieci radiowe, to naprawdę jest to fajna sprawa. Jednak zakładając ją, trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Firmy reklamują się 2mbit transferem, jednak najczęściej dzielony on jest na kilkanaście osób. Wieczorami, a szczególnie w weekendy, prędkośc drastycznie spada. Pojawiają się spore opóźnienia podczas przeglądania stron WWW, a i jakość szybkość plików obniża się znacząco. Jednak największym mankamentem jest tragiczne wysyłanie plików. Niestety, jest to wada sieci radiowych. Dodatkowo jeśli sieć zabezpieczona jest firewallem (a jest tak prawie w 100%), wysyłanie plików przez komunikatory, np. GG, jest niemożliwe. To spore utrudnienie. Ale w sumie cena jest dosyć przystępna, więc czemu nie? Propozycja szczególnie dla tych, którzy chcą pobierać pliki z sieci (nie wiem jak u innych, ale w mojej sieci prędkość dochodzi do 60 kb/s) i przeglądać strony WWW. Nie polecam ludziom, którzy pracuja na komputerze, a ich zajęcie wiąże się z ciągłym wysyłaniem danych do innych.

Ziom, Bolesławiec

Faktycznie, radiówki działają i są o wiele tańsze. Aż dziw, że Dialog i TP się tym nie zajmują. Dialog oferuje obecnie także internet 256 kbit/s.

Artur, Bolesławiec

Działa, działa WLAN, do 2MBit/s chodzi świetnie.

Krzysiek, Bolesławiec

Żyjemy w małym miasteczku, gdzie każda taka inwestycja musi być przemyślana. Autor tekstu nie wspomniał, że wszystkie Neostrady TP mają limit ściągania danych do 5 GB, a potem transfer mocno spada, co może szybko ostudzić zapał do posiadania tego rodzaju dostępu do internetu. Jak to powiedział ostatnio mój kolega: "Modem jest wolny ale pewny". Jestem zadowolonym klientem telefonii Dialog używającym pakietu Dialnet 150. 5 godzin dziennie (średnio) to naprawdę wiele, jeżeli nie ściąga się dużych plików a jedynie korzysta z komunikatorów, poczty i stron WWW. Pozdrawiam.

Lukas Pole, Bolesławiec

Na osiedlu Kwiatowym działa już sieć radiowa. 128 kbit/s w obie strony kosztuje 39 zł bez limitu godzin ani limitu pobranych danych.

Delfin, Bolesławiec

W Rynku już działa sieć radiowa.

Marcin, Bolesławiec