Sukces siatkarzy bolesławieckiego BTS-u na turnieju w Zbąszyniu!

Sukces siatkarzy bolesławieckiego BTS-u na turnieju w Zbąszyniu!
fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Siatkarze BTS-u Elektros Bolesławiec stanęli na podium turnieju siatkówki plażowej w Zbąszyniu (woj. wielkopolskie).

Nasze pary: Tomasz Włoszczyński i Mateusz Świerzewski oraz Piotr Filistyński i Przemysław Mszal zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w zawodach rozpoczynających wyprawę ekipy „Wole(j) Maluch” Fiatem 126p dookoła Europy.

Zbąszyńska plaża „Łazienki” przywitała siatkarzy rozpalonym słońcem i świetnie przygotowanymi trzema boiskami do gry. Znajdujące się tuż obok jezioro Błędno niejednokrotnie tego dnia przynosiło ulgę w panującym, blisko 40-stopniowym upale. Organizatorzy turnieju zadbali o każdy szczegół, podobnie jak w swoim maluchu, którym na następny dzień po zawodach ruszyli w liczącą 8 tys. kilometrów trasę po Europie. Zachęcamy do śledzenia wyprawy na facebookowym proflu – „Wole'j'maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy”.

Bolesławianie ruszyli do Zbąszynia, nie wiedząc tak naprawdę, czego się spodziewać. Na miejscu okazało się, że do turnieju zgłosiło się aż 21 par, a wśród nich wielu czynnych siatkarzy z klubów 2- i 3-ligowych. Przez pierwsze trzy etapy nasze pary przeszły, nie ponosząc żadnej porażki. W ćwierćfinale los skojarzył naszych siatkarzy przeciwko sobie. Seniorzy BTS-u Bolesławiec Mateusz Świerzewski i Tomek Włoszczyński zmierzyli się z utalentowanym juniorami Przemkiem Mszalem i Piotrkiem Filistyńskim. Powtórzył się scenariusz z zeszłotygodniowego finału turnieju w Bolesławcu. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli seniorzy. Podczas gdy Tomek i Mateusz oczekiwali na półfinał, Piotrek i Przemek mieli jeszcze jedną szansę na awans do „czwórki” – turniej był rozgrywany systemem brazylijskim, a więc dopiero druga porażka eliminowała z turnieju. Juniorzy skrzętnie wykorzystali swoją szansę i świetnym stylu wdarli się do grona najlepszych drużyn.

W półfinale, po rozegraniu łącznie 9 meczów, nie obyło się bez emocji! Tomek i Mateusz mierzyli się z miejscową parą Frasz/Borkowski. Przy stanie 14:8 dla przeciwników nastąpił zwrot, bolesławianie wyrównali wynik i toczyli walkę „punkt za punkt”. W dalszej części spotkania mieli piłkę meczową przy stanie 20:19. Karta jednak ponownie się odwróciła i po emocjonującej końcówce wygrali miejscowi stosunkiem punktów 24:22 (mecze rozgrywano do 21 pkt).

Piotrek i Przemek trafili w półfinale na absolutnych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju: Wojciecha Lisa i Konrada Grześkowiaka z 2-ligowej Astry Nowa Sól. Jakież zdziwienie panowało wśród publiczności, gdy nasi młodzi zawodnicy prowadzili nawet 17:13! Za dużo stopni na termometrze, mnóstwo rozegranych meczów tego dnia, brak sił... Niby tak można by było tłumaczyć to, co zdarzyło się później, ale rzecz wygląda inaczej. Po prostu Piotrek i Przemek trafili na niezwykle doświadczonych graczy i w półfinale nieznacznie przegrali (21:19). To oznaczało jedno... Ponowne „bratobójcze” spotkanie bolesławian, tym razem o 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Tym razem znów górą okazali się seniorzy BTS-u, choć juniorzy do samego końca nie odpuszczali. W finale faworyci Grześkowiak/Lis pokonali parę zbąszynian Frasz/Borkowski.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Grześkowiak/Lis
  2. Frasz/Borkowski
  3. Włoszczyński/Świerzewski
  4. Filistyński/Mszal.

Gratulujemy!

Więcej zdjęć z turnieju na profilu Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Tomasz Włoszczyński