Od Hiszpanii po Orient

Od Hiszpanii po Orient
fot. Krzysztof Gwizdała W czwartek, 23 kwietnia, o godz. 18.00 w sali Forum odbędzie się druga edycja widowiska tanecznego organizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Wstęp za okazaniem zaproszenia.
istotne.pl taniec, bok mcc, arabeska

Podczas orientalnego wieczoru zaprezentują się dwie pracownie amatorskiego ruchu artystycznego BOK-MCC pracownia tańca orientalnego „Arabeska” prowadzona przez Alicję Kowal oraz pracownia tańca flamenco „Carmen”, której instruktorem jest Magdalena Zientara. Obie formacje wystąpią zarówno w typowych dla siebie układach tanecznych, jak również wspólnie w autorskiej fuzji tańca orientalnego i hiszpańskiego.

Gościnnie podczas festiwalu wystąpi znany bolesławieckiej publiczności zespół Tres, w składzie: Mirek Kuc (gitara), Kamila Osuch (vocal), Andrzej Dziedzic (instrumenty perkusyjne) i Sławek Zimniak (gitara). Muzycy znani są ze znakomitych aranżacji klasycznej muzyki gitarowej wzbogaconej utworami wokalnymi.

Gwiazdą wieczoru będzie Elwira Janitzki znana już bolesławieckim miłośnikom tańca orientalnego z występów oraz warsztatów tanecznych prowadzonych w BOK-MCC. Elwira Janitzki specjalizuje się w tańcu brzucha, tańcu perskim i romskim. Artystka południową urodę i temperament odziedziczyła po swojej matce pochodzącej z dawnej Jugosławii. Od lat występuje z cygańską grupą Barro Rom gdzie dokształca się w tańcu i śpiewie. Pracuje również z profesjonalną, międzynarodową grupą artystów w Orientalnym Dinner- Show pod nazwa „Zelt der Sinne”.

Festiwal „Od Hiszpanii po Orient”, organizowany jest w ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC