Sukces HP w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportów Obronnych we Wrocławiu

Sukces HP w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportów Obronnych we Wrocławiu
fot. Małgorzata Wąsik 11 czerwca podopieczni Hufca Pracy w Bolesławcu (uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych) zajęli trzecie miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportów Obronnych.
istotne.pl zawody, jacek nesler, hp bolesławiec, zsb bolesławiec, małgorzata wąsik

Spartakiada odbyła się w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Organizatorami turnieju były Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Poziom Spartakiady był bardzo wysoki, a konkurencja liczna i silna. Młodzież Dolnego Śląska na początek miała w jak najkrótszym czasie pokonać przeszkody na Ośrodku Sprawności Fizycznej: studnię, rów, płot, grzybek, ściankę na fosie. Ćwiczenia należało wykonać nie tylko jak najszybciej, ale również dokładnie, ponieważ sędzia mógł nakazać powtórzenie danego zadania, a to powodowało utratę czasu.

Sukces HP w BolesławcuSukces HP w Bolesławcufot. Małgorzata Wąsik

Po przejściu Ośrodka Sprawności Fizycznej zawodnicy mieli do pokonania na czas 3-km trasę, na której utworzono stacje, które trzeba było zaliczyć i tym samym nazbierać jak najwięcej punktów. Na trasie znajdował się punkt medyczny, gdzie należało rozpoznać uraz u poszkodowanego, a następnie opatrzyć osobę.

Kolejne zadanie to rzut granatem w cel, punkt logistyczny, w którym należało ustawić prawidłowo namiot typu wojskowego. Podczas biegu trzeba było wymienić koło w samochodzie terenowym, wykryć pięć zadanych celów w terenie, a także wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, rozwiązując test. Na końcu wyprawy uczestnicy brali udział w konkurencji strzeleckiej, w której oddając strzały z karabinka pneumatycznego, drużyna musiała nazbierać jak najwięcej punktów, trafiając w cel – tarcze sylwetkowe.

Sukces HP w BolesławcuSukces HP w Bolesławcufot. Małgorzata Wąsik

– Po pokonaniu tak trudnych zmagań nasza bolesławiecka drużyna zdobyła III miejsce!!! – mówi Małgorzata Wąsik, wychowawczyni HP w Bolesławcu. – Chłopcy spisali się fantastycznie. Byli dzielni, odważni i mądrze pokonali całą trasę. Jesteśmy dumni z naszej drużyny, która spisała się doskonale.

Małgorzata Wąsik, wychowawczyni HP w Bolesławcu/ii