Dom w Bolesławcu – w jakich cenach?

Dom w Bolesławcu – w jakich cenach?
fot. Domy.pl Najtańszy dom w Bolesławcu kupimy już za 99 tys. zł, za najdroższy będziemy musieli zapłacić aż 1 mln zł.
istotne.pl nieruchomość, dom

Tak wynika z danych portalu nieruchomości Morizon.pl. Średnia cena domu w mieście wynosi 436 tys. zł i 2,4 tys. zł za metr kwadratowy.

Najwięcej ofert na bolesławieckim rynku wtórnym dotyczy budynków najmniejszych – od 100 do 150 m². Właśnie w tej grupie znajdziemy najtańszą nieruchomość na rynku. Tak niska kwota ma jednak swoje powody – dom ten usytuowany jest pod miastem i przed zamieszkaniem wymaga remontu. Może stanowić interesującą ofertę dla amatorów przedwojennej architektury. Najdroższy budynek tej wielkości kosztuje 560 tys. zł.

Ceny domów o metrażu od 151 m² do 200 m² zaczynają się od 199 tys. zł, a kończą na 650 tys. zł. Za najwyższą cenę staniemy się właścicielami starannie wykończonego domu jednorodzinnego o kolorowych wnętrzach. Możemy jednak mieć nadzieję na znalezienie nieco tańszego domu spełniającego nasze kryteria, gdyż w tej kategorii przeważają budynki wolnostojące, nowoczesne i sprzedawane w dobrym stanie. Średnia cena to 412 tys. zł i 2,4 tys. zł za metr kwadratowy.

Z kolei wśród budynków o powierzchni od 201 m² do 250 m² znajduje się najdroższy dom w Bolesławcu i okolicach, wyceniony na 1 mln zł. Mimo niewyróżniającej się bryły cechuje się wysokim standardem wykończenia i ekologicznymi rozwiązaniami. Inne budynki z tej grupy z reguły potrzebują dodatkowych inwestycji przed zamieszkaniem, np. remontu. Przeciętna stawka to 561 tys. zł przy 2,4 tys. zł za metr kwadratowy.

Grupa największych domów, o wielkości od 251 m² do 300 m², charakteryzuje się najniższą średnią stawką za metr kwadratowy ze wszystkich przedziałów wielkościowych, bo tylko 1,8 tys. zł. Wpływ na to ma stosunkowo duża ilość budynków oferowanych w stanie deweloperskim. Przeciętna stawka za dom w tej grupie wynosi 503 tys. zł.