Marzenie masz! Zrób tysięcznego żurawia

Marzenie masz! Zrób tysięcznego żurawia
fot. BOK-MCC Akcja w BOK-MCC została zorganizowana z okazji Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, którego organizatorem jest Fundacja „Mam Marzenie”. W tym roku święto obchodzimy w sobotę, 16 maja. Akcję dedykujemy wszystkim tym, którzy mają marzenia!
istotne.pl bok-mcc, fundacja mam marzenie

Uzbieraliśmy już 671 żurawi! W akcji wzięły udział m.in. bolesławieckie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 i nr 3, a także turyści z Niemiec i z Holandii. Za Wasze zaangażowanie serdecznie dziękujemy!

Przy pomocy drutu uformowaliśmy wielkiego żurawia, którego skrzydła rozpościerają się na szerokość 4 metrów! Na tej konstrukcji umieściliśmy powstałe w ramach akcji żurawie.

Ci, którzy nie zdążyli stworzyć żurawia mają jeszcze szansę, albowiem akcję przedłużyliśmy do 1 czerwca. Każdy uczestnik zapisuje na kartce swoje jedno ogromne marzenie, następnie składa kartkę w żurawia, wielkość dowolna. Tak powstały model należy dostarczyć do siedziby Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. Marsz. J. Piłsudskiego.

Mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać 1000 żurawi, wówczas powstała konstrukcja żurawia wzniesie się ku górze w holu BOK-MCC w Dzień Dziecka. Kto wie, może jedno z tych marzeń spełni się, ponieważ legendy japońskie mówią, że temu kto złoży 1000 żurawi spełni się jedno wielkie marzenie, a także przyniesie mu dobre zdrowie i długie życie.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC