Zagłosuję na Komorowskiego bez focha

Zagłosuję na Komorowskiego bez focha
fot. Wojciech Grzędziński/Wikimedia Commons Bardzo świadomie, bez marudzenia, że to mniejsze zło i bez użalania się nad sobą, że taki mam fatalny wybór. I bez naiwnego przekonania, że jak nie zagłosuję, to się na politykach zemszczę. Pójdę, postawię krzyżyk i to wszystko.
istotne.pl wybory, bronisław komorowski, andrzej duda

Dla mnie wybory to mój obywatelski obowiązek i uważam, że pójście na nie ma sens. Jak w przypowieści o krabach i ratującym je mężczyźnie. Morze na brzeg wyrzuciło miliony krabów, a mężczyzna szedł brzegiem i wrzucał je na powrót do wody. Przyglądający mu się człowiek spytał: „Po co to robisz? Jest ich miliony, to nie ma sensu, nie uratujesz wszystkich”. A mężczyzna schylił się, podniósł skorupiaka, wrzucił do morza i odpowiedział: „Dla tego jednego ma to sens”.

Pójdę na wybory, bo dla mnie ma to sens i dla tego jednego kandydata też. Nie zmienię polityki, ani Polski. Nie zmienię ludzi, którzy ją tworzą, ale dokonam świadomego wyboru. Nie stanę z boku w fałszywym przeświadczeniu, że moja bierność coś komuś da do myślenia, albo kogoś ukarze.

Nie mamy idealnego kandydata. Prawda. Ale ktoś z was wierzy, że taki kiedykolwiek się pojawi? Ja nie mam złudzeń. Wybór jest między Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim. I ja wybieram jednego z nich.

Dlaczego Komorowskiego? To mój osobisty wybór. Dlatego, że podpisał konwencję antyprzemocową. Dlatego, że na jego „Marszu dla Niepodległej” 11 listopada nie ma kiboli, Młodzieży Wszechpolskiej i oszołomów krzyczących antypaństwowe, agresywne hasła. Dlatego, że nie będzie z premedytacją wygrzebywał co roku z grobów ofiar katastrofy smoleńskiej i może uda mu się zapewnić tym ludziom, i ich rodzinom, święty spokój. Tyle mi wystarczy.

A wy co myślicie? Idziecie na wybory?

Grażyna Hanaf

Na kogo zagłosujesz w II turze?
Andrzej Duda
50.00 % głosów: 163
Bronisław Komorowski
43.25 % głosów: 141
Nie idę na wybory
4.29 % głosów: 14
Oddam nieważny głos
2.45 % głosów: 8