Puchary dla najlepszych strzelców

Puchary dla najlepszych strzelców
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński W bazie strzelnicy garnizonowej w Bolesławcu odbyły się zawody w strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz kbk AK.
istotne.pl wojsko, 23 śpa

O miano najlepszego strzelca rywalizowało 67 żołnierzy reprezentujących pododdziały 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a różnica w punktacji pomiędzy żołnierzami poszczególnych pododdziałów – niewielka.

W strzelaniu z pistoletu wojskowego najlepszy okazał się starszy chorąży Grzegorz Szczęsny, reprezentujący dywizjon dowodzenia. Tuż za nim uplasował się starszy chorąży sztabowy Paweł Grzyb z batalionu logistycznego, a trzecie miejsce zajął młodszy chorąży Paweł Kołodziej ze sztabu pułku.

W strzelaniu z kbk AK bezkonkurencyjni byli żołnierze 3 baterii artylerii rakietowej 3 dar, którzy zajęli pierwsze miejsca na podium. Najcelniej strzelał szeregowy Piotr Smoleński, drugi był szeregowy Maciej Mejer, a trzeci – szeregowy Paweł Szewczyk.

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z pistoletu wojskowego I miejsce zajął batalion logistyczny przed dywizjonem dowodzenia i 1 baterią artylerii rakietowej 3 dar.

W strzelaniu z kbk AK zwyciężyła 3 bateria artylerii rakietowej przed reprezentacją 2 baterii artylerii rakietowej i kompanią logistyczną 3 dar.

Podsumowania zawodów dokonał 7 marca br. dowódca pułku wz. ppłk Jarosław Radzimierski. W czasie zbiórki uhonorował najlepszych strzelców oraz dowódców zwycięskich pododdziałów pucharami i dyplomami uznania.

StrzelcyStrzelcyfot. kpt. Remigiusz Kwieciński

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii