O projekcie „Zew Oceanu” w CIK Orzeł

O projekcie „Zew Oceanu” w CIK Orzeł
fot. Dobrochna Nowak/bok-mcc Zapraszamy na spotkanie z Dobrochną Nowak, 11 kwietnia o godz. 14.00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Wstęp wolny.
istotne.pl bok mcc, cik orzeł, dobrochna nowak

Projekt „Zew Oceanu” to rejs samodzielnie zbudowanym pięciometrowym jachtem przez Ocean Atlantycki. Ośmiomiesięczna wyprawa Szymona Kuczyńskiego oraz Dobrochny Nowak trwała od 19 listopada 2012 do 19 lipca 2013 roku. Składał się z pięciu etapów.

Według posiadanych przez żeglarzy informacji, ta jednostka, to najmniejszy polski jacht jaki popłynął na tej trasie. W 2014 roku odbyła się druga wyprawa, aktualnie trwa trzecia. Celem projektu jest udowodnienie, że żeglarstwo morskie nie musi być kosztowne i może być dostępne dla szerokiego grona.

Dobrochna "Brożka" Nowak - żeglarz, instruktor, geograf. Żeglarstwem obciążona genetycznie. Kiedyś pasażer-berbeć pod maminym kapitańskim okiem. Dziś sternik morski i instruktor żeglarstwa. Największą przyjemność czerpie z przekazywania swojej wiedzy innym. Określana przez kursantów jako zasadnicza, a przez przyjaciół jako miła i ciepła osóbka. Połowę 2011 roku spędziła na jachcie. Ukochała Mazury ale miewa niekontrolowane odchyły w stronę słonej wody. Pomimo swoich licznych wyjazdów ukończyła geografię z turystyką na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz studiuje GISy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Największe osiągnięcie: jak na razie udaje jej się żyć robiąc to co kocha. (źródło: http://www.zewoceanu.pl)

Organizatorami spotkania są Yacht Club Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC

Informacja BOK-MCC