Przyjmowane są zgłoszenia na festiwal

Przyjmowane są zgłoszenia na festiwal
fot. www.ckmuza.pl Do końca sierpnia można nadsyłać zgłoszenia do udziału w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej, który rozpocznie się w Lubinie 7 października.
istotne.pl konkurs, festiwal, piosenka

Tegoroczny festiwal odbędzie się według nowych warunków. Nie będzie dotychczasowego podziału uczestników na amatorów i profesjonalistów.

Do udziału w konkursie może się zgłosić każdy solista w wieku od 16 do 35 lat. Tej możliwości pozbawieni są jedynie laureaci Grand Prix z lat ubiegłych. Wykonawcy, którzy na podstawie nadesłanych kaset ze swoimi nagraniami zostaną przez obradującą we wrześniu radę artystyczną festiwalu zakwalifikowani do konkursu, staną następnie przed jury pod przewodnictwem Wojciecha Młynarskiego.

Każdy z pretendentów do zwycięstwa będzie musiał podczas przesłuchań zaśpiewać trzy utwory, w tym przynajmniej jeden w oryginalnej wersji językowej. Zachętą do występów, oprócz nagrody pieniężnej, jest prestiż przypisany do Grand Prix lubińskiego festiwalu.

Zwycięzcami poprzednich edycji są m.in. Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Duda, Małgorzata Kościelniak, Joanna Kurowska, Katarzyna Lotz i Jacek Bończyk. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej w Lubinie to jedna z największych w Polsce imprez promujących na tak szeroką skalę kulturę francuską. Jego historia sięga początku lat osiemdziesiątych.

Zobacz także

Centrum kultury Muza w Lubinie