Pancerniak najlepszy w Europejskich Biegach Ulicznych

logo-10bkpanc
istotne.pl 0 wojsko, 10bkpanc, bieg, mosir bolesławiec

14 edycja Europejskich Biegów Ulicznych, w których udział wzięła grupa żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) ze Świętoszowa, miała miejsce 25 maja w Bolesławcu. Zorganizowane przez Gminę Miejską Bolesławiec zawody mają na celu przede wszystkim popularyzowanie biegu jako najprostszej i najefektywniejszej formy aktywności fizycznej oraz promocję zdrowego stylu życia.

W biegu głównym (10 km) udział wzięli: kapitan Marcin Pawłowski, kapral Kamil Makoś, kapral Krzysztof Wiśniowski oraz szeregowy Natalia Szczęsnowicz. Najlepszy okazał się kapral Makoś, który dotarł na metę jako pierwszy z czasem 3:17. Osiem sekund później linię mety przekroczył także kapitan Pawłowski, a zaraz za nim kapral Wiśniowski (zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce). Szeregowa Szczęsnowicz w klasyfikacji kobiet zajęła 13 miejsce.

Zdjęcia z zawodów na fanpage'u Stowarzyszenia Sportowego Regle ze Szklarskiej Poręby.

(informacja: Katarzyna Przepióra/ii)