MDK organizuje wyjazd na targi modelarskie

MDK organizuje wyjazd na targi modelarskie
fot. sxc.hu Koszt podróży do Pragi lub Lipska wyniesie około 45 złotych.
istotne.pl mdk, targi

Największe targi modelarskie, podczas których można zapoznać się z najnowszymi technikami i osiągnięciami modelarstwa, organizowane są w czeskiej Pradze oraz w Lipsku w Niemczech.

"Dla miłośników modelarstwa obecność na tych targach jest niezapomnianym przeżyciem" – mówi Jan Aljanowicz, prowadzący modelarnię lotniczą przy bolesławieckim MDK. "Dlatego w tym roku chcielibyśmy, aby i młodzież z naszej pracowni miała okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w budowie modeli".

Targi w Pradze odbędą się w dniach od 30 września do 3 października tego roku, a w Lipsku od 8 do 10 października. "Chcemy zorganizować dwa jednodniowe wyjazdy" – mówi pan Aljanowicz. Do Pragi 3 października, a do Lipska 10 października. Oczywiście z wyjazdu może skorzystać nie tylko młodzież uczestnicząca w zajęciach modelarni lotniczej.

Wszyscy pragnący pojechać do Pragi lub Lipska mogą zgłaszać się do sekretariatu Młodzieżowego Domu Kultury, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17 lub telefonicznie 644 65 65. Szacowny koszt wyjazdu wynosić będzie 40-50 złotych. Zgłoszenia przyjmowane będą do: Praga – 28 września, Lipsk – 1 października.