Grupa Hey zagrała w Bolesławcu

Grupa Hey zagrała w Bolesławcu
fot. Gerard Augustyn Gwiazdą 13 Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK był zespół Hey. Jako support wystąpił laureat przeglądu – Cockroach z Mieroszowa.
istotne.pl bok-mcc, koncert, przegląd, rock blok w bok, hey, cockroach

Koncert finałowy 13 Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK odbył się w niedzielę 28 września w sali kina Forum. Gwiazdą wieczoru był jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych – Hey. Zanim jednak grupa Katarzyny Nosowskiej wystąpiła przed bolesławiecką publicznością, na scenie zaprezentował się laureat sobotniego przeglądu – Cockroach z Mieroszowa.

Mieroszowianie grają – jak przyznają sami członkowie kapeli – „ciężki selektywny kawał rock'n'rolla”. Ich energetyczna muzyka przypadła do gustu zarówno publiczności, jak i jurorom Rock Block w BOK, którzy przyznali zespołowi główną nagrodę – 2 tys. zł oraz możliwość nagrania płyty w profesjonalnym studio. Co więcej, Michał Sowa z Cockroach został uznany za najlepszego wokalistę przeglądu.

Michał Sowa z Cockroach został uznany za najlepszego wokalistę przegląduMichał Sowa z Cockroach został uznany za najlepszego wokalistę przeglądufot. Gerard Augustyn

Bolesławiecka publiczność czekała jednak przede wszystkim na Hey. Gwiazda nie zawiodła. Grupa Katarzyny Nosowskiej zaprezentowała swoje najbardziej znane utwory, takie jak: „Zazdrość”, Eksperyment”, „Heledore Baby”, „List”, „[Sic!]”, „Cisza, ja i czas”, „Muka!” czy „A ty?”. Nie zabrakło świetnej „Angelene” z repertuaru PJ Harvey.

Na bis Hey zagrał m.in. „Time of the Season” zespołu The Zombies. Koncert grupy zakończyła urokliwa piosenka „Chyba”.

Od lewej: Marcin Żabiełowicz i Jacek ChrzanowskiOd lewej: Marcin Żabiełowicz i Jacek Chrzanowskifot. Gerard Augustyn

Występ gwiazdy wieczoru pokazał, że wielkiemu artyście nie są potrzebne fajerwerki i efektowne gadżety. Dobra muzyka broni się sama. Członkowie Hey wyszli po prostu na scenę i... zagrali. A Nosowska – naturalna i emanująca ciepłem – swoją charyzmą skupiała uwagę wszystkich. Szkoda tylko, że zespół tego formatu nie był w stanie zapełnić sali kina Forum.

(informacja ii)