Nikt z rejonu Bolesławca nie będzie w Sejmie

Nikt z rejonu Bolesławca nie będzie w Sejmie
fot. B.org Potwierdziły się wcześniejsze informacje serwisu Boleslawiec.org. Żaden z kandydatów z powiatu bolesławieckiego nie dostał się do Sejmu.
istotne.pl cezary przybylski, wybory

Z naszego rejonu startowało dwóch silnych kandydatów: Cezary Przybylski z Platformy Obywatelskiej i Jan Cołokidzi z Partii Demokratycznej. Niestety, Cezary Przybylski zdobył za mało głosów, a Partia Demokratyczna, z listy której startował Jan Cołokidzi, w ogóle nie przekroczyła progu 5%. Pozostali kandydaci z naszego rejonu zdobyli bardzo małą ilość głosów.

"Myślę, że to prawda, że nie możemy się dogadać w Bolesławcu i wystawić jednego kandydata centroprawicy. Wynik jest dobry, chociaż myślałem, że będzie lepszy. Byłem do tej pory na urlopie, teraz wracam do pracy" powiedział serwisowi Boleslawiec.org Cezary Przybylski.

Najwięcej głosów z Platformy Obywatelskiej w okręgu legnickim zdobyli: Grzegorz Schetyna (14 978), Beata Sawicka (8 764), Piotr Cybulski (7 332), Marek Obrębalski (7 127), Roman Brodniak (5 228), Norbert Wojnarowski (5 031) i Cezary Przybylski (4 273). Według prognoz do Sejmu dostaną się tylko pierwsze trzy osoby.