Zakończono rozgrywki tenisa ziemnego

Zakończono rozgrywki tenisa ziemnego
fot. sxc.hu Ostatni raz w tym sezonie tenisiści ziemni rywalizowali w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Turnieje na zakończenie sezonu były okazją do podsumowania rozgrywek w klasyfikacji generalnej.
istotne.pl mosir, tenis

Sobotnio-niedzielne zawody rozgrywano na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego przy ulicy Komuny Paryskiej. W sobotę zawodnicy rywalizowali w grach pojedynczych. Zwycięzcą w tej kategorii został Roman Lisak. Kolejne miejsca zajęli Rafał Kwieciński i Mirosław Wilk. W niedzielę rozegrano mecze deblowe. W tej kategorii zwycięstwo wywalczyła para Roman Lisak i Bartosz Kasprzyk. Na drugiej pozycji znaleźli się Wojciech Ilczyna i Jerzy Sobas. Trzecie miejsce przypadło parze Stanisław Cybulski i Mariusz Sinica.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej podsumowany został cały cykl tenisowych rozgrywek w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Mistrzowie Bolesławca zostali wyłonieni na podstawie punktów zdobytych w trzech turniejach. W kategorii Młodziczek zwyciężyła Aldona Wojciuk przed Magdaleną Herdzik i Małgorzatą Winiarska. Wśród Młodzików pierwsze miejsce zajął Marcin Kędziora. Wyprzedził tym samym Przemysława Judę i Adriana Skowrońskiego.

W klasyfikacji generalnej kobiet Mistrzostwo Bolesławca zdobyła Krystyna Szwajkowska. Na kolejnych miejscach znalazły się Małgorzata Laskowska i Małgorzata Herdzik. Wśród mężczyzn najlepszy był Roman Lisak przed Rafałem Kwiecińskim i Bartoszem Kasprzykiem. W kategorii Mężczyzn 45+ zwyciężył Wojciech Ilczyna. Drugą lokatę wywalczył Jan Kulczycki, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Leszek Zwolski. W grze deblowej Mistrzami Bolesławca została para Wojciech Ilczyna i Jerzy Sobas. Drugie miejsce zajęli Rafał Kwiecińskii Eugeniusz Skrzypczyński. Na trzeciej pozycji znaleźli się Roman Lisak i Bartosz Kasprzyk.

Zwycięzcy tenisowych rozgrywek otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Organizatorem Turniejów Tenisa Ziemnego w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.