SLD krytykuje działania władz miasta i powiatu

SLD krytykuje działania władz miasta i powiatu
fot. B.org Rada Powiatowa SLD ostro skrytykowała władze miasta i powiatu bolesławieckiego. Krytyka Sojuszu dotyczyła tragicznej sytuacji w szpitalu powiatowym oraz decyzji o przeniesieniu Przedszkola nr 7 do budynku Przedszkola nr 8.
istotne.pl sld, stanisław, kazimierz sas, szypulski

W wydanym w ubiegłym tygodniu oświadczeniu na temat sytuacji w bolesławieckiej służbie zdrowia Rada Powiatowa SLD skrytykowała politykę obecnych i poprzednich władz powiatu. Zdaniem SLD, odpowiedzialność za stan bolesławieckiego ZOZ, w tym za 30 milionowe zadłużenie szpitala, ponoszą koalicje rządzące powiatem od 1998 roku.

"Mieszkańcy powiatu szukają pomocy poza jego granicami. W szpitalu brakuje leków i pieniędzy na podstawowe zabiegi" mówi Kazimierz Sas, Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Bolesławcu. "Niezrozumiałe jest, że w takiej sytuacji starosta i zarząd otrzymali absolutorium od rady powiatu" oburza się Kazimierz Sas. Rada Powiatowa SLD zaapelowała do wszystkich osób zrzeszonych i niezrzeszonych, o występowanie w obronie szpitala oraz o pociągnięcie do odpowiedzialności osób winnych katastrofalnej sytuacji bolesławieckiego ZOZ.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Drugą sprawą poruszoną przez SLD jest kwestia zmiany lokalizacji przedszkola nr 7. Zdaniem Stanisława Szypulskiego, sekretarza Rady Powiatowej SLD i radnego Rady Miasta, decyzja o przeniesieniu Przedszkola nr 7 była spóźniona i dokonana bez konsultacji społecznej. "Sytuacja przedszkola była znana od dawna. Po co więc było robić nabór do dwóch przedszkoli jednocześnie, a teraz utrzymywać podwójną dyrekcję, podwójną księgowość itd.?" pyta Stanisław Szypulski. Zdaniem sekretarza SLD radni miejscy powinni cofnąć uchwałę w tej sprawie, zaś problem Przedszkola nr 7 rozwiązać w inny sposób.