Odbył się turniej sportowy świetlic profilaktycznych

Odbył się turniej sportowy świetlic profilaktycznych
fot. B.org W środę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrano Pierwszy Integracyjny Turniej Świetlic Profilaktycznych Szkół Podstawowych. Uczestnicy zawodów rywalizowali w konkurencjach biegowo-zręcznościowych.
istotne.pl sp1, świetlica, maria, środowiskowa, wojciechowska

W turnieju brały udział reprezentacje pięciu świetlic profilaktycznych. Pierwsze miejsce z dorobkiem 35 punktów zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 "bis". Na drugim miejscu z 31 punktami znalazła się reprezentacja Gimnazjum Samorządowego nr 3. Trzecie miejsce i 29 punktów wywalczyła druga reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1. Na kolejnych miejscach znalazły się zespoły z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (23 zdobyte punkty) i Caritasu (20 punktów). Wszystkie pięć drużyn otrzymało po jednym zestawie do gry w badmintona oraz nagrody w postaci soków owocowych i słodyczy. Turniej przygotowali nauczyciele Elżbieta Rowgało i Waldemar Bugaj

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W Bolesławcu funkcjonuje kilka świetlic profilaktycznych dla dzieci. Takie placówki działają przy szkołach podstawowych i gimnazjach, ale także przy bolesławieckich parafiach oraz przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Świetlice profilaktyczne działają na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości, która zakłada, że dzieciom należy się sensowna organizacja czasu wolnego. Dotyczy to zarówno dzieci z tak zwanych rodzin problemowych jak i dzieci z normalnych domów.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

"Staramy się gromadzić w jednym miejscu dzieci z różnych środowisk i tak zagospodarowywać im czas, aby w grupie upowszechniały się dobre wzorce" mówi Maria Wojciechowska, pełnomocnik prezydenta do spraw uzależnień.

Na wspólnych zajęciach dzieci uczą się, jak funkcjonować w życiu. Organizowane są również dla nich dyskoteki, wycieczki przyrodnicze a także praktyczne zajęcia profilaktyczne, mówiące między innymi o tym, jak odreagowywać stres, czy jak radzić sobie z negatywnymi emocjami.