W Świętoszowie gościł poseł na Sejm

W Świętoszowie gościł poseł na Sejm
fot. B.org W niedzielne popołudnie gościem mieszkańców Świętoszowa był poseł Jerzy Szmajdziński. Poseł przybył na zaproszenie sołtysa Świętoszowa Józefa Trzuskowskiego oraz Przewodniczącego koła SLD w Świętoszowie Krzysztofa Wenzla.
istotne.pl sld, jerzy szmajdziński

Podczas spotkania poruszane były problemy gminy Osiecznica oraz Świętoszowa, nie obyło się również bez pytań dotyczących wojska, wszak Jerzy Szmajdziński jest ministrem obrony narodowej.

Na pytanie zadane przez jedną z uczestniczek spotkania, dlaczego kobiety mają problemy z dostaniem się do służby wojskowej, Jerzy Szmajdziński odpowiedział, że przyjrzy się problemowi. Poseł uważa, że kobiety są bardzo potrzebne zarówno w wojsku jak i w polityce.

Minister Szmajdziński przedstawił swoje zdanie na temat wyborów. Jest za połączonymi wyborami parlamentarnymi z pierwszą turą wyborów prezydenckich oraz referendum w sprawie traktatu europejskiego.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Głównymi problemami lokalnymi poruszanymi przez mieszkańców Świętoszowa była kwestia budowy mostu, przekazania gminie oczyszczalni ścieków, która obecnie znajduje się pod zarządem wojska, oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej.

W spotkaniu z posłem udział wzięli m.in. wójt gminy Osiecznica Waldemar Nalazek, Przewodniczący Rady Powiatowej SLD Kazimierz Sas, dowódca gen. Jerzy Krzywiecki oraz dowódca 10 Brygady ppłk dypl. Jan Rydz.