Paweł Kowal został laureatem olimpiady biologicznej

Paweł Kowal został laureatem olimpiady biologicznej
fot. B.org Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego został laureatem szczebla centralnego 34 edycji olimpiady biologicznej, która odbyła się w Warszawie. W nagrodę otrzymał indeks na studia.
istotne.pl olimpiada, i lo, paweł, kowal, jolanta, sikora

Paweł Kowal to tegoroczny maturzysta. Jest uczniem trzeciej klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Paweł lubi pływać, jeździć na nartach i grać w tenisa. Chce zostać lekarzem. Jego pasją jest biologia.

W etapie dolnośląskim Paweł zajął drugie miejsce, do rozgrywek centralnych stanął razem z setką najlepszych biologów kraju. Ostatecznie po kilku etapach zmagań zajął 8 miejsce, zdobywając tytuł laureata II stopnia, tym samym indeks na wyższą uczelnię. Warto dodać, że Paweł otrzymał także nagrodę za testy, które rozwiązywał w języku angielskim oraz nagrodę i wyróżnienie za pracę naukową, którą musiał wykonać, aby wystartować w olimpiadzie.

"Można powiedzieć, że na swój sukces Paweł pracował trzy lata" mówi Jolanta Sikora, przygotowująca go nauczycielka biologii, opiekunka olimpiady i zarazem wychowawczyni ucznia. Organizatorzy konkursu nagrodzili także szkołę, której uczniem jest Paweł. W prezencie I LO otrzymało mikroskop i zestaw lup do obserwacji.