Spędź ferie z Młodzieżowym Domem Kultury!

Spędź ferie z Młodzieżowym Domem Kultury!
fot. facebook.com/mdkboleslawiec Ferie zimowe już wkrótce. Powiat Bolesławiecki zaprasza na inspirujące zajęcia do pracowni Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Zamiast siedzieć w domu, lepiej siedzieć w domu kultury!
istotne.pl ferie, mdk bolesławiec, powiat boleslawiecki
Spędź ferie z Młodzieżowym Domem KulturySpędź ferie z Młodzieżowym Domem Kulturyfot. Powiat Bolesławiecki

Projekt plastyczno-teatralny „Po drugiej stronie lustra” (od 12 lat)

W ramach projektu odbędą się warsztaty plastyczne, teatralne i muzyczne, w wyniku których powstanie baśń plastyczna – uniwersalne widowisko bez słów, zrozumiałe dla każdego niezależnie od pochodzenia, wyznania, wieku i oddziałujące na widza poprzez obraz, ruch, dźwięk i światło.

Projekt obejmuje dwa tygodnie zajęć warsztatowych w trzech blokach:

  • Zajęcia plastyczne pod kierunkiem Katarzyny Sas – kreowanie postaci baśni, projektowanie i wykonanie kostiumów-instalacji, tworzenie scenografii do spektaklu.
    Terminy:
    wtorek 29 stycznia – 11.00-14.00 (Galeria Zdolnych)
    środa 30 stycznia – 11.00-14.00 (Galeria Zdolnych)
    czwartek 31 stycznia – 11.30-13.45 (Galeria Zdolnych)
    piątek 1 lutego – 11.30-13.45 (Galeria Zdolnych)
    poniedziałek 4 lutego – 14.45-16.15, 16.30-18.00 (Galeria Zdolnych/Teatr Stary)
    wtorek 5 lutego – 13.00-14.30, 14.45-16.15 (Galeria Zdolnych/Teatr Stary)
    środa 6 lutego – 13.00-14.30, 14.45-16.15 (Galeria Zdolnych/Teatr Stary)
  • Zajęcia teatralne pod kierunkiem Jacka Chlastawy – odkrywanie i poszerzanie własnych możliwości ruchowych, poznawanie zasad pantomimy, kreowanie niewidzialnego świata i ruchowego scenariusza spektaklu.
    Terminy:
    wtorek 29 stycznia – 14.15-15.45 (Teatr Stary)
    środa 30 stycznia – 14.15-15.45 (Teatr Stary)
    czwartek 31 stycznia – 14.15-16.30 (Teatr Stary)
    piątek 1 lutego – 14.15-16.30 (Teatr Stary)
    poniedziałek 4 lutego – 16.30-18.00 (Teatr Stary)
    wtorek 5 lutego – 14.45-16.15 (Teatr Stary)
    środa 6 lutego – 14.45-16.15 (Teatr Stary)
  • Zajęcia muzyczne pod kierunkiem Karoliny Rosockiej – możliwości własnego głosu, ćwiczenia dźwiękonaśladowcze oraz improwizacyjne, oswajanie się z instrumentami perkusyjnymi i etnicznymi, tworzenie tła wokalno-instrumentalnego do tworzonej baśni plastycznej.
    Terminy:
    poniedziałek 28 stycznia – 13.00-15.00, 15.00-16.00 (sala 15/Galeria Zdolnych)
    poniedziałek 4 lutego – 13.00-14.30 (Galeria Zdolnych)
    wtorek 5 lutego – 11.15-12.45 (sala 16/aula)
    środa 6 lutego – 11.15-12.45 (sala 16/aula)
    czwartek 7 lutego – 10.00-12.15 (Teatr Stary)
    piątek 8 lutego – 10.00-12.15 (Teatr Stary).

Warsztaty plastyczne

  • Warsztaty projektowania dla przedszkolaka pod kierunkiem Magdaleny Koniecznej (4-6 lat)
    Terminy:
    poniedziałek 28 stycznia – 14.00-15.30 (sala 18)
    poniedziałek 4 lutego – 14.00-15.30 (sala 18)
  • Warsztaty batiku i malarstwa pod kierunkiem Magdaleny Koniecznej (7-14 lat)
    Terminy:
    wtorek 29 stycznia – 13.30-16.35 (sala 18)
    czwartek 31 stycznia – 13.30-16.35 (sala 18)
    piątek 1 lutego – 10.00-13.10 (sala 18)
  • Warsztaty projektowania graficznego pod kierunkiem Magdaleny Koniecznej (7-14 lat)
    Terminy:
    wtorek 5 lutego – 13.30-16.35 (sala 18)
    czwartek 7 lutego – 13.30-16.35 (sala 18)
    piątek 8 lutego – 10.00-13.10 (sala 18)
  • „Kolory twórczości” pod kierunkiem Renaty Dorosz (4-6 lat). W czasie zajęć inspirowanych muzyką i bajką dzieci będą wykonywać prace malarskie i rysunkowe z wykorzystaniem różnego rodzaju farb, tuszy i materiałów papierniczych.
    Terminy:
    Grupa 1
    wtorek 29 stycznia – 15.15-16.00 (sala 3)
    czwartek 31 stycznia – 15.15-16.00 (sala 3)
    wtorek 5 lutego – 15.15-16.00 (sala 3)
    czwartek 7 lutego – 15.15-16.00 (sala 3)
    Grupa 2
    wtorek 29 stycznia – 16.15-17.00 (sala 3)
    czwartek 31 stycznia – 16.15-17.00 (sala 3)
    wtorek 5 lutego – 16.15-17.00 (sala 3)
    czwartek 7 lutego – 16.15-17.00 (sala 3)
    Grupa 3
    wtorek 29 stycznia – 17.15-18.00 (sala 3)
    czwartek 31 stycznia – 17.15-18.00 (sala 3)
    wtorek 5 lutego – 17.15-18.00 (sala 3)
    czwartek 7 lutego – 17.15-18.00 (sala 3).

Warsztaty teatralne

  • Warsztaty recytatorskie pod kierunkiem Anety Ćwieluch (bez ograniczeń wiekowych)
    Pomoc w dobrze tekstu, regulaminy konkursów, ćwiczenia dykcji i wymowy. Terminy:
    poniedziałek 28 stycznia – 12.00-14.15 (Teatr Stary)
  • Warsztaty aktorskie pod kierunkiem Anety Ćwieluch (15-18 lat)
    Terminy:
    wtorek 6 lutego – 8.30-14.00 (Teatr Stary).

Warsztaty literackie

  • „Poznaj teatrzyk kamishibai” pod kierunkiem Katarzyny Pranić (6-8 lat). Cykl spotkań z wykorzystaniem formy obrazkowego teatrzyku (tworzenie własnej opowieści kamishibai).
    Terminy:
    wtorek 29 stycznia – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    środa 30 stycznia – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    wtorek 5 lutego – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    środa 6 lutego – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
  • „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” pod kierunkiem Katarzyny Pranić (9-12 lat). Kreatywne opowieści inspirowane filmem wg powieści J.K. Rowling.
    Terminy:
    środa 30 stycznia – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    czwartek 31 stycznia – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    środa 6 lutego – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    czwartek 8 lutego – 11.30-13.00 (Teatr Stary – pracownia literacka)
  • „czytaj.my” pod kierunkiem Katarzyny Pranić (13-18 lat). Przygotowanie tekstów do czytania performatywnego („Poezja współczesna i nasza”).
    Terminy:
    wtorek 29 stycznia – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    czwartek 31 stycznia – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    wtorek 5 lutego – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka)
    czwartek 8 lutego – 13.10-14.40 (Teatr Stary – pracownia literacka).

Brydż sportowy

  • Zajęcia pod kierunkiem Roland Lippika, trenera wielu medalistów tej dyscypliny sportu (9-19 lat)
    Terminy:
    poniedziałek 28 stycznia – 9.00-12.00 (sala 2)
    wtorek 29 stycznia – 9.00-12.00 (sala 2)
    środa 30 stycznia – 9.00-12.00 (sala 2)
    piątek 1 lutego – 9.00-12.00 (sala 2)
    poniedziałek 4 lutego – 9.00-12.00 (sala 2)
    wtorek 5 lutego – 9.00-12.00 (sala 2)
    środa 6 lutego – 9.00-12.00 (sala 2)
    piątek 8 lutego – 9.00-12.00 (sala 2).

tekst zlecony