Zakończył się piąty sezon halowej piłki nożnej

Zakończył się piąty sezon halowej piłki nożnej
fot. B.org Uroczyste zamknięcie sezonu 2004/2005 halowej piłki nożnej odbyło się w sobotę wieczorem w Motelu Prnjavor. W rozgrywkach I ligi najlepszą drużyną okazała się Provita-Rolpol. Drugie miejsce zajął Car-Bon, zaś na trzeciej pozycji znalazł się Zehnder.
istotne.pl powiat, liga, piłka halowa

Na sobotniej uroczystości w Motelu Prnjavor byli obecni zawodnicy i kierownicy drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatu, sponsorów oraz innych osób zaangażowanych w bolesławiecką piłkę nożną.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy dostali puchary oraz inne upominki rzeczowe. Podsumowanie zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu, zaś gospodarzami wieczoru byli Dariusz Kwaśniewski i Alicja Krzyszczak.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Uroczystość zamknięcia tegorocznych rozgrywek halowej piłki nożnej była okazją do podsumowań i różnorodnych statystyk.

W sezonie 2004/2005 w I i II lidze grało 30 drużyn. Rozegrano 153 mecze, w których strzelono aż 867 goli. Średnio w meczu zdobywano 7 goli w I lidze i 5 bramek w II lidze.

Najlepszy atak miały drużyny Provita-Rolpol i Car-Bon (57 bramek) oraz Kontrabanda (36 goli). Najlepszym strzelcem okazał się Krzysztof Szewczyk (Provita-Rolpol) i Mariusz Grześ (Kontrabanda) – obaj strzelili po 12 bramek.

Najlepszą obronę miały: w I lidze Provita-Rolpol (26 straconych goli), w II lidze Hortex Kusy i Dream Team 1 (po 8 straconych goli). Najlepszymi bramkarzami byli Tomasz Dziechciarz (Car-Bon) i Leszek Kupczak (Warta Bolesławiecka).

Zwycięska drużyna Provity-Rolpol grała w sezonie 2004/2005 w następującym składzie: Mirosław Wolski, Janusz Rajczakowski, Dariusz Dziki, Marcin Burakowski, Krzysztof Szewczyk, Adrian Popek, Paweł Szafował, Radosław Karpiak, Damian Kędzierski, Artur Spraski, Daniel Padewski, Zbigniew Szewczyk. Sponsorzy drużyny to Wiesław Słobodzian, przedstawiciel firmy Provita, oraz Wiesław Rozmus, przedstawiciel firmy Rolpol.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Awans do I ligi wywalczyły: Hortex Kusy, Jednostka Wojskowa 1145, Raciborowice i Kontrabanda. Arbitrami spotkań byli: Waldemar Socha, Piotr Bajer, Krzysztof Wróbel, Roman Rościszewski.

Z okazji jubileuszu 5 lat rozgrywek ligi Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego i członkowie Zarządu Powiatu wyróżnili sześć osób. Za szczególne zasługi w propagowaniu rozgrywek halowej piłki nożnej wyróżnieni zostali: Zbigniew Szewczyk, Waldemar Socha, Krzysztof Lechowski, Sebastian Tylutki, Łukasz Rudyk oraz Józef Pietrzak.

Opinie czytelników

Niech ktoś prowadzi dokładniej statystykę ligi halowej, albo nauczy się liczyć strzelone bramki. Nie wiem czy to dlatego, że prowadził całą imprezę szef Provity czy co? Nie zmienia to jednak faktu, że jedynym i bezdyskusyjnym królem strzelców tegorocznej ligii był Mariusz z dorobkiem nie 12 ani 18 lecz 20 bramek. Na koniec dodam, że trzeci rok z rzędu, ale to przecież nie ważne.

Odzi, Bolesławiec