Pisarz Grzegorz Kasdepke gościł w Miejskim Zespole Szkół nr 2

Pisarz Grzegorz Kasdepke gościł w Miejskim Zespole Szkół nr 2
fot. Znany bajkopisarz spotkał się z najmłodszymi fanami swojej twórczości w auli MZS nr 2. Autor „Kacperiady” podpisywał książki i odpowiadał na pytania.
istotne.pl literatura, sp 1, pisarz, grzegorz, kasdepke

W czwartek 4 grudnia w auli Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu odbyło się spotkanie ze znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 czekali na nie z niecierpliwością. Ponad rok temu placówka przystąpiła do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Instytutu Książki „Autor na żądanie”, w ramach którego podopieczni SP nr 1 poznawali twórczość pisarza: recenzowali jego teksty, ilustrowali wybrane opowiadania, brali udział w konkursach plastycznych i literackich. Autorowi „Kacperiady” poświęcone było nawet specjalne wydanie gazetki szkolnej.

fot. SP nr 1

„Cześć, dzieciaki” – tak Grzegorz Kasdepke przywitał młodych fanów jego twórczości. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości. Wraz z uczniami wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Mówił też o tym, jak powstają jego książki. Potem poprosił o pytania. Padło ich mnóstwo. Dzieci interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, czy w przyszłości napisze powieść dla młodzieży, gdzie mieszka, jak odpoczywa, jak brzmi jego drugie imię.

fot. SP nr 1

Po „konferencji prasowej” Kasdepke podpisywał książki. Uczniowie ustawili się w kolejce po autograf autora. Nikt z obecnych nie miał wątpliwości – było to wyjątkowe spotkanie. Dzieci nakłaniały pisarza, by ponownie przyjechał do Bolesławca.

fot. SP nr 1

(informacja SP nr 1/ii)