Zespół Canon poszukuje tancerzy

Zespół Canon poszukuje tancerzy
fot. B.org W najbliższą sobotę w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbędzie się casting do Zespołu Tańca Nowoczesnego Canon. Szczególnie pilnie poszukiwani są chłopcy.
istotne.pl bok-mcc, tomczyk, taniec, zespół, katarzyna

Aby wziąć udział w castingu, trzeba, po pierwsze, mieć skończone 14 lat. Po drugie, co oczywiste, trzeba umieć tańczyć. "Szukamy młodych talentów. Kogoś, kto lubi tańczyć, nie boi się wyzwań i potrafi współpracować z grupą" mówi Katarzyna Tomczyk, instrunktorka tańca nowoczesnego, która oficjalnie Canonem zajmuje się od 2003 r., ale początki jej przygody z tym zespołem sięgają roku 2000. Zespół szczególnie pilnie poszukuje młodych tancerzy. Zwłaszcza że, jak przyznała Katarzyna Tomczyk, grupa, w której występują zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, zupełnie inaczej wygląda na scenie. I zdecydowanie lepiej się z nią pracuje. Instruktorka ma nadzieję, że zgłoszą się chłopcy sprawni fizycznie, którzy swą osobowością "wzbogacą naszą formację i urozmaicą nasze choreografie".

Zdaniem Katarzyny Tomczyk, wcale nie jest trudno nauczyć się tańca nowoczesnego. "Trzeba chcieć, mieć to coś w sobie" mówi. "Ale ważne są treningi" dodaje zaraz. Casting odbędzie się w sobotę w sali lustrzanej BOK-u o godz. 14:00. Ci, którzy nie byli na poniedziałkowym spotkaniu organizacyjnym, a chcieliby spróbować swoich sił, o szczegóły mogą zapytać w najbliższą środę od godziny 16:00 w sali lustrzanej.

Dla tych, którym w sobotę się nie powiedzie, mamy dobrą wiadomość. Bolesławiecki Ośrodek Kultury planuje od pierwszego lipca zorganizować warsztaty dla dzieci. Warsztaty będą trwały dwa tygodnie. Zajęcia będą się odbywały codziennie. Wszystko to z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje, a chciałyby miło spędzić czas. "Może spędzą go mile w BOK" uśmiecha się instruktorka.

(informacja GA)

Zobacz także

BOK