Pożar wybuchł w szkole w Wierzbowej

Pożar wybuchł w szkole w Wierzbowej
fot. Krzysztof Gwizdała Poddasze szkoły spłonęło doszczętnie. Nie wiadomo, czy budynek będzie nadawał się do użytku. Mieszkańcy są przekonani, że szkołę ktoś podpalił.
istotne.pl pożar, szkoła, wierzbowa

Pożar w szkole podstawowej w Wierzbowej (powiat bolesławiecki) wybuchł we wtorek przed północą. W gaszeniu brało udział sześć wozów strażackich. Doszczętnie spłonęło poddasze, parter budynku został zalany podczas akcji gaśniczej. Udało się uratować sprzęt komputerowy, dokumentację i dzienniki.

Mieszkańcy Wierzbowej są przekonani, że szkołę ktoś podpalił. W rozmowie z portalem Boleslawiec.org powiedzieli, że to już czwarty pożar w ciągu ostatnich dwóch tygodni w ich wsi.

Straty po pożarze w szkole będą duże, trzeba będzie bowiem wymienić cały dach z krokwiami. Nie wiadomo, co będzie z budynkiem, gdy zamarznie woda, która wsiąkła w mury podczas akcji. Jak mówi dyrektorka szkoły Wanda Buczkowska, wójt gminy Gromadka obiecał pomoc i szybki remont.

Do szkoły i przedszkola, które również mieściło się w spalonym budynku, uczęszczało w sumie 71 dzieci.

Pożar gasiło sześć wozów strażackich, w tym jeden z drabinąPożar gasiło sześć wozów strażackich, w tym jeden z drabinąfot. Krzysztof Gwizdała
Cały dach razem z krokwiami trzeba będzie wymienićCały dach razem z krokwiami trzeba będzie wymienićfot. Krzysztof Gwizdała

(informacja KG)