StarBol przegrał z NGR Technologie AWF 71:86

Logo KK StarBol Bolesławiec
fot. KK StarBol Koszykarze KK StarBol Bolesławiec ulegli na własnym parkiecie drużynie NGR Technologie AWF Gorzów Wielkopolski 71:86 (15:27, 25:13, 22:18, 9:28).
istotne.pl 0 koszykówka

Po bardzo dobrej grze obu drużyn bolesławianie z KK StarBol ulegli na własnym parkiecie liderowi tabeli III ligi seniorów – gorzowskiemu NGR Technologie AWF 71:86 (15:27, 25:13, 22:18, 9:28). Drużyna gości przyjechała do Bolesławca po pewne zwycięstwo. Rzeczywiście, pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando gorzowian. Już w 3 minucie goście prowadzili 2:6 i szybko zwiększali przewagę. Dopiero w 4 ostatnich minutach pierwszej części spotkania bolesławianie podjęli walkę z przeciwnikiem. Po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy przegrywali 15:27.

Do połowy drugiej kwarty drużyny grały kosz za kosz. Potem nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. StarBolowcy szybko odrobili 14-punktową stratę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 40:40. Punkty dla naszej ekipy zdobyli: Zbigniew Owczarek, Paweł Minciel i Wojciech Klimek.

W trzeciej części spotkania prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce 6 punktów dla StarBolu zdobył Dariusz Dzierżyc, ustanawiając wynik kwarty na 22:18. Lider tabeli na 10 minut przed końcem meczy przegrywał 58:62.

Drużyna StarBoluDrużyna StarBolufot. StarBol

Nasz zespół prowadził do 3 minuty ostatniej kwarty. Po faulu w ataku z boiska musiał zejść najwyższy zawodnik bolesławian – Paweł Minciel. Od tego momentu gra StarBolu zmieniła się całkowicie. Gorzowianie zdobyli aż 15 punktów z rzędu i wyszli na wysokie prowadzenie 81:66. Ostatnią kwartę StarBolowcy przegrali 9:28, a cały mecz – 71:86.

Po fatalnym spotkaniu w Sławie StarBol zagrał bardzo dobry mecz. Było to widoczne zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie. „Jeśli poprawimy jeszcze swoją grę, to możemy nieźle namieszać w lidze. Widać progres w naszej grze, i to sie liczy” powiedział po spotkaniu Zbigniew Owczarek ze StarBolu.

Zespół KK StarBol zagrał w składzie: Krzysztof Buciak, Dariusz Dzierżyc 8 (1x3), Paweł Minciel 19 (1x3), Zbigniew Owczarek 15 (1x3), Wojciech Klimek 29 - Damian Krajewski, Jarosław Kłosowski, Paweł Piotrów, Kamil Wołyniak, Jakub Gryń i Bartłomiej Ornowski. Trenerem drużyny jest Jarosław Leszczyński.