Tenisiści TOP Bolesławiec grali ze zmiennym szczęściem

Tenisiści TOP Bolesławiec grali ze zmiennym szczęściem
fot. sxc.hu Kolejne mecze rozegrali tenisiści TOP Bolesławiec. II-ligowcy pokonali ŻOK Żmigród 8:2, III-ligowcy przegrali z STS Bartoszów 8:10.
istotne.pl top bolesławiec, tenis stołowy

W sobotę drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała kolejny mecz II ligi tenisa stołowego. Przeciwnikiem bolesławian był ŻOK Żmigród. Był to mecz drugiej i ósmej drużyny w lidze. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniem, od prowadzenia 3:1 dla TOP, a po grach deblowych zrobiło się 4:2 dla bolesławian. W następnych grach singlowych zawodnicy TOP udowodnili wyższość i zdecydowanie wygrali pozostałe cztery mecze. Całe spotkanie zakończył się zasłużonym zwycięstwem bolesławian 8:2.

Punkty w meczu zdobyli: Łukasz Jaźwiec 2, Tomasz Fortunko 2, Jarosław Girulski 1,5, Robert Girulski 2,5. Po dziewięciu kolejkach TOP Ekoceramika znajduje się na 2 miejscu w tabeli II ligi tenisa stołowego. Kolejny mecz w Bolesławcu odbędzie się 16 grudnia o godzinie 12:00. TOP zmierzy się wówczas z drużyną z Gorzowa.

Porażka TOP w III-lidze

III-ligowy zespół TOP Bolesławiec rozegrał wyjazdowe spotkanie z STS Bartoszów. TOP jechał na mecz z nastawieniem na pewne zwycięstwo, ale niestety nasi trzecioligowcy ponieśli pierwszą porażkę w lidze, przegrywając minimalnie 8:10. Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Tycjan Banaś 1; Mateusz Kowal 3; Mirosław Jaślan 1 i Marcin Wołowicki 3. Pomimo porażki, ta najmłodsza drużyna w lidze utrzymała 1 miejsce w tabeli III ligi.

W następną sobotę przeciwnikiem III-ligowców będzie drużyna zajmująca 2 miejsce w lidze – Bobry Jelenia Góra. Jeleniogórzanie mają tylko jeden punkt straty do naszego zespołu. Mecz zostanie rozegrany w sali przy ul. Armii Krajowej 3, o godzinie 16:00.

(informacja RT/TOP Bolesławiec)