Bolesławieccy siatkarze wygrywają mecze

Piłka do siatkówki
istotne.pl 0 top bolesławiec

W niedzielę bolesławieccy siatkarze, grający w IV lidze oraz kadeci rozgrywali kolejne mecze. IV-ligowcy pokonali KS MPK Bogatynia 3:0 (25:22, 25:17, 25:20). Zespół prowadzony przez Bogdana Mienculewicza przez cały mecz miał przewagę. Natomiast siatkarze z Bogatyni grali nieco bojaźliwie. Skuteczna zagrywka, pewne rozegranie i solidny atak zapewniły bolesławianom zwycięstwo.

Pierwszego seta boleslawianie rozpoczęli skuteczną zagrywką, i od samego początku dyktowali warunki gry. W secie drugim TOP z łatwością ograł przeciwnika, grając szybką i dokładną piłkę, a wynik do 17 sam świadczy o bezsilności graczy z Bogatyni. Z dużą pewnością siebie bolesławianie przystąpili do trzeciego seta, w którym walka toczyła się punkt za punkt do 10. Późnej na parkiecie istniał tylko TOP. Skutecznie punktowali Kozłowski i Potocki, a w polu bezbłędnie grał libero – Kamil Biczak. Silną i celną zagrywkę w pole przeciwnika posyłali na zmianę Świerzewski i Pierzchalski.

Po wygranym meczu zawodnicy i trener nie ukrywali radości. "Zespół jest już zgrany i solidny. Każdy ma mocnego zmiennika i na boisku musi dać z siebie wszystko, by grać w pierwszym składzie" mówił po meczu trener Bogusław Mienculewicz. Zespół TOP Bolesławiec zajmuje obecnie piąte miejsce w dolnośląskiej IV lidze.

Siatkarze TOP BolesławiecSiatkarze TOP Bolesławiecfot. M. Zabawa

Skład zespołu TOP w niedzielnym meczu: Induła, Czarniecki, Świerzewski, Kolator, Dudak, Chmielowski, Potocki, Kozłowski, Mosiądz, Pierzchalski, Biczak.

Kolejny turniej Kadetów

W niedzielę TOP Bolesławiec był gospodarzem kolejnego turnieju kadetów o Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej mężczyzn. Zawody odbyły się w sali I LO przy ulicy Tyrankiewiczów. Tym razem do Bolesławca przyjechały drużyny Lidera Dzierżoniów i Cuprum Lubin. W pierwszym spotkaniu TOP zmierzył się z Liderem Dzierżoniów. Grający ze zmiennym szczęściem kadeci, pod wodzą Jerzego Nastuli, z trudem pokonali swoich rówieśników z Dzierżoniowa. Wynik 3:2 (25:16, 17:25, 19:25, 25:22, 15:7) świadczy o zaciętości spotkania, w którym wyższość nad przeciwnikiem bolesławianie udowodnili dopiero w piątym secie.

W drugim meczu turnieju Lider Dzierżoniów z łatwością pokonał Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:18, 25:15). Drużyna z Lubina, to ekipa złożona z zawodników jednej szkoły. Lubinianie zagrali przeciętnie, nie stawiając większego oporu dobrze poukładanej ekipie z Dzierżoniowa.

Ostatnim spotkaniem turnieju był mecz Cuprum Lubin – TOP Bolesławiec. Dobrze grający bolesławianie już w pierwszym secie pokazali kto będzie rozdawał karty w tym meczu (wygrana 25:12). Po tak druzgocącej wpadce lubinianie zagrali jeszcze słabiej, przegrywając w drugim secie 9:25.

W secie trzecim podstawowa szóstka bolesławian występowała na zmianę z graczami zaplecza. Dlatego wynik remisowy utrzymywał się do 20 punktu. W odpowiednim momencie trener Nastula powrócił do podstawowej szóstki, i set zakończył się wynikiem 25:21 dla bolesławian. W obu meczach TOP zagrał skutecznie. Zespół kadetów, to w większości zawodnicy grający na co dzień w IV lidze. W lidze kadetów udoskonalają swoje rzemiosło siatkarskie. TOP Bolesławiec ostatecznie wygrał turniej i zajął w tabeli końcowej pierwsze miejsce. Na kolejnych pozycjach znalazły się ekipy z Dzierżoniowa i Lubina.

W drużynie TOP zagrali: Nastula, Czarniecki, Suszko, Wiatrowski, Dużyński, Kędziora, Leszczyński, Marcinkiewicz, Świerzewski, Biczak, Mariowski i Prokowski.

(informacja D. Stępień, TOP Bolesławiec)