Grad medali armwrestlerki Sonii Turzynieckiej na imprezie pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera

Grad medali armwrestlerki Sonii Turzynieckiej na imprezie pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera
fot. Powiat Bolesławiecki Podczas XVI Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, rozegranych w ramach Fit Festivalu, Sonia Turzyniecka, reprezentując Powiat Bolesławiecki, zajęła czołowe miejsca.
istotne.pl powiat bolesławiecki, sonia turzyniecka

Na festiwal zjechały się gwiazdy sportów siłowych, sportów walki oraz kulturyści i debiutanci z całej Europy. Na jednej ze scen nie zabrakło zawodów w armwrestlingu (siłowanie na rękę), które przyciągnęły zarówno dużą liczbę zawodników, jak i kibiców, gdyż dyscyplina ta cieszy się dużą popularnością.

W krajowych mistrzostwach uczestniczyło prawie 240 zawodników z 21 klubów, w tym juniorzy, seniorzy, mastersi oraz osoby niepełnosprawne. Wśród uczestników zawodów nie zabrakło również naszej czołowej zawodniczki, mieszkanki powiatu bolesławieckiego i członkini klubu Steelarm Wrocław – Sonii Turzynieckiej. Sezon sportowy w 2016 roku pani Sonia rozpoczęła wspaniałym występem, osiągając znakomity rezultat sportowy i zdobywając w sumie 6 medali XVI Mistrzostw Polski:

  • srebrny medal na lewą i brązowy na rękę prawą w kategorii masters kobiet open
  • złoty medal na rękę lewą i srebrny na rękę prawą w kategorii grandmasters kobiet open
  • złoty medal na lewą i srebrny na rękę prawą w kategorii osób niepełnosprawnych kobiet open.

Tym samym pani Sonia zakwalifikowała się do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu oraz Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu w Bułgarii.

– Chciałam wypaść jak najlepiej i nie zawieść kredytu zaufania kibiców z mojego powiatu – mówi Mistrzyni. – Tylko brązowy medal, o którym tak marzyłam, mógł urzeczywistnić moje marzenie. Moje przeciwniczki w finale, w kategorii open, były bardzo silne. Gabaryty jednej z nich bardzo odbiegały od moich – jej 150 kg wagi ciała i 180 cm wzrostu na moje 65 kg wagi i 162 cm wzrostu...

I dodaje: – Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony starosty bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskiego i całego Zarządu Powiatu Bolesławieckiego, którzy dofinansowali mój wyjazd. Dziękuję jednocześnie Państwu i dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 za nieodpłatne użyczenie siłowni.

Słowa podziękowania zwyciężczyni skierowała również do trenera klubu Steelarm Wrocław, który wyszkolił ją technicznie, a także do swojej rodziny. Dodatkowo pani Sonia zapowiedziała, że jeden ze zdobytych medali pragnie przeznaczyć na aukcję charytatywną, prosząc tym samym zainteresowane fundacje o kontakt. – Walczę nie tylko dla siebie, ale również dla innych – mówi siłaczka.

Jak podaje prezes Federacji Armwrestling Polska Igor Mazurenko:

Sukces pani Sonii to powód do dumy nie tylko dla naszej dyscypliny sportu, ale także dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Wierzę, że jeszcze wiele razy będziemy dumni z jej dokonań sportowych i wspólnie będziemy przeżywać chwile wzruszenia i dumy.

Zapraszamy na facebookowy profil armwrestlerki: facebook.com/soniaturzyniecka.

Powiat Bolesławiecki/ii