Krew – bezcenny dar od artylerzystów

Krew – bezcenny dar od artylerzystów
fot. kpr. Arkadiusz Polewski 25 stycznia br. 60 żołnierzy oraz honorowych dawców krwi z klubu HDK, działającego przy 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu, oddało krew dla Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
istotne.pl wojsko, krwiodawstwo, 23śpa

Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa przeprowadzona w bolesławieckim Pułku spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy. Jeszcze przed przybyciem do koszar personelu medycznego z wrocławskiego centrum krwiodawstwa w miejscu świadczenia usług medycznych 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy 23 Pułku Artylerii ustawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa żołnierzy chętnych honorowo oddać bezcenny płyn.

W garnizonie bolesławieckim honorowe krwiodawstwo ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. Klub HDK działający przy jednostce od 32 lat corocznie uczestniczy aktywnie w kilkunastu akcjach HDK oraz przedsięwzięciach promujących krwiodawstwo. Nie dziwi więc, że liczba żołnierzy chcących podzielić się swoja krwią, bezcennym płynem niezastąpionym w procesie przywracania zdrowia i ratowania życia, systematycznie wzrasta.

Podczas poniedziałkowej akcji honorowego krwiodawstwa artylerzyści oddali łącznie 27 litrów krwi. – To więcej, niż się spodziewaliśmy – przyznaje współorganizator akcji i wieloletni członek HDK chorąży Grzegorz Prystupa. – Cieszy fakt, że do grona stałych dawców krwi z każdą kolejną akcją dołączają nowi żołnierze, pragnący wspomóc potrzebujących.

Kolejną akcję, z udziałem elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych, zaplanowano na 2 lutego br.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii