Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie
fot. KPP Bolesławiec W ręce mundurowych z Bolesławca wpadł mężczyzna podejrzany o dokonanie co najmniej 2 włamań do piwnic i kradzieży cennych przedmiotów, w tym m.in. elektronarzędzi.
istotne.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie co najmniej 2 kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło na początku grudnia w Bolesławcu.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca włamał się do dwóch piwnic i dokonał kradzieży m.in. elektronarzędzi. Łącznie straty pokrzywdzonych zostały wycenione na ponad 3,5 tys. zł.

W chwili zatrzymania 31-letni mieszkaniec Bolesławca znajdował się w samochodzie, w którym policjanci znaleźli narzędzia budowlane i elektronarzędzia mogące pochodzić z przestępstwa. Podejrzany nie był w stanie wyjaśnić, jak wszedł w posiadanie zabezpieczonego mienia.

Mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Uwaga!

Jeżeli ktoś rozpoznaje na prezentowanych poniżej zdjęciach przedmioty, które utracił w wyniku przestępstwa, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu: tel. 75 64 96 222, 75 64 96 302 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego – 75 64 96 230.

KPP Bolesławiec/ii