Była dyrektorka I LO Anna Baniecka nie żyje

Była dyrektorka I LO Anna Baniecka nie żyje
fot. Krzysztof Gwizdała Anna Baniecka miał 85 lat.
istotne.pl anna baniecka

Jak czytamy na stronie I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu:

Z żalem przekazujemy wiadomość o śmierci Pani Anny Banieckiej, nauczycielki języka polskiego (od 1959 roku) i dyrektorki I Liceum w latach 1978–1989. W pamięci wielu pokoleń absolwentów zapisała się jako niezwykły pedagog, humanistka, oddana młodzieży i szkole, którą przyszło jej zarządzać w trudnych czasach. Znawczyni literatury, miłośniczka historii i podróży. Po odejściu na emeryturę (w 1989 roku) miała niezwykle ciepłe i serdeczne kontakty z absolwentami i szkołą. Została honorowym prezesem powstałego w 2006 roku Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju I Liceum.

Trudno w kilku pożegnalnych słowach streścić zarówno bogatą osobowość Pani Anny Banieckiej, jak też zasługi w rozwoju liceum. Dość przypomnieć, że właśnie za jej dyrekcji szkoła została włączona do ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych, rozpoczęto także wówczas naukę w sprofilowanych klasach, o autorskich programach. Wielu absolwentów szkoły wspomina nie tylko atmosferę tamtych lat, ale przede wszystkim lekcje z Panią Profesor.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 18 marca w kaplicy Cmentarza Komunalnego przy ul. Śluzowej w Bolesławcu. Początek o 12:00.

Redakcja Istotne.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłej.