Konkurs na animatora i animatorkę roku – Alicja Bender wśród najlepszych

Konkurs na animatora i animatorkę roku – Alicja Bender wśród najlepszych
fot. Mariusz Bender Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej jak co roku wyłoniła wyróżniających się animatorów z całej Polski, którzy swoimi działaniami najbardziej przyczynili się do promocji idei sportu powszechnego na Orlikach.
istotne.pl alicja bender, animator roku

W gronie osób uhonorowanych tytułem Animator Roku znalazła się Alicja Bender, animatorka Orlika przy Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu. W konkursie uczestniczyli animatorzy, którzy w 2015 roku brali udział w edycji projektu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012”.

Alicja Bender w gronie najlepszychAlicja Bender w gronie najlepszychfot. Mariusz Bender

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik, która miała miejsce 10 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń, jakie odbyły się w ramach tego programu w 2015 roku. A działo się dużo – w 2015 roku Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Alicja Bender:

Zostać laureatem takiego konkursu to dla mnie ogromne wyróżnienie. W 2015 roku na terenie naszego kraju zatrudniono 3 405 animatorów, więc znaleźć się w gronie 22 najlepszych to ogromna nagroda, tym bardziej że nagrodzono tylko dwie kobiety. Wygrana ta nie tylko mnie bardzo cieszy, ale również motywuje do dalszych działań i doskonalenia siebie. Mam nadzieję, że w przyszłości na bolesławieckich Orlikach pojawi się sprzęt, dzięki któremu na wzór innych miast odwiedzą nas nie tylko młodzież i dzieci, ale również seniorzy.

Na stronie NaszOrlik.pl więcej zarówno o samych Orlikach, jak i o tym, że Alicja Bender została animatorką roku.

NaszOrlik.pl/Mariusz Bender/ii