Poetka w Orle, wieczór ze Stanisławą Jarmakowicz

Poetka w Orle, wieczór ze Stanisławą Jarmakowicz
fot. BOK-MCC Pełen poezji i muzyki wieczór spędzili mieszkańcy Bolesławca, którzy wybrali się na piatkowe spotkanie do Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł.
istotne.pl bok-mcc, tres, cik orzeł, mirosław kuc, stanisława jarmakowicz

Poetka recytowała utwory w pięciu blokach, w większości były to wiersze, które znalazły się w ostatnim tomiku „Wiersze wybrane”. Rozpoczęła utworem „Słowo”, a w ostatnim bloku, przeczytała trzy krótkie opowiadania z książeczki „Ziarna przeszłości” z cyklu „Dziennik nauczyciela”. Poszczególne części rozdzielały występy muzyków, założycieli zespołu Tres. Mirosław Kuc i Sławomir Ziemniak wykonali kilka kompozycji na dwie gitary klasyczne. W większości, były to aranżacje autorstwa Mirosława Kuca. Inspiracją do skomponowania jednej z nich, była twórczość pani Stanisławy. Utwór ten został wykonany premierowo.

Podczas wydarzenia na wystawie można było obejrzeć prace malarskie utalentowanej bolesławianki, kupić tomiki wierszyautorki oraz wpisać się do księgi pamiątkowej. Pani Stanisława swój pierwszy wiersz napisała w wieku 12 lat. Przez lata uczyła matematyki. Do pisania wróciła na emeryturze. Autorka ma na swoim koncie osiem publikacji.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC