Święto Konstytucji 3 Maja w Bolesławcu

Święto Konstytucji 3 Maja w Bolesławcu
fot. BOK-MCC We wtorek, 3 maja odbyły się dwie uroczystości związane z obchodami upamiętniającymi trzeciomajową konstytucję.
istotne.pl bok-mcc, konstytucja 3 maja

Pierwszą była uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy Pl. Zamkowym. W mszy wzięła udział kompania honorowa 23. Śląskiego Pułku Artylerii oraz Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Jan Chojnacki.

W sali Forum, licznie zgromadzona publiczność, obejrzała koncert „Jeszcze Polska nie zginęła”. W koncercie gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, którego instruktorem jest Anna Idkowiak. „Mały Bolesławiec” wystąpił we wspólnym układzie tanecznym z Zespołem Pieśni i Tańca „Bolesławiec” z BOK-MCC. Po wspólnym tańcu każda z grup folklorystycznych zaprezentowała odrębny program artystyczny. Instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” jest Agnieszka Radwańska, opracowaniem wokalnym pieśni ludowych zajęła się Barbara Lendzian, a aranż muzyczny przygotował Michał Braszko wraz z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca "Bolesławiec".
Następnie Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec” prowadzona przez Jana Chojnackiego wykonała trzy utwory: „Szara piechota”, „Marsz, marsz Polonia”, „Wiązanka pieśni żołnierskich”. Po nich wystąpiły uczestniczki pracowni wokalnej BOK-MCC prowadzonej przez Barbarę Lendzian, które zaśpiewały utwory „Kronika”, „Powrócisz tu” i „Taki Kraj”. Na koniec wystąpił Bolesławiecki Chór Miejski „CANTATE DEO”, którego dyrygentem jest Aleksander Samostrokow.
Koncert zakończył się prezentacją wszystkich uczestników na scenie i odśpiewaniem „Mazurka 3 Maja” i „Mazurka Dąbrowskiego”. Widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami.


Organizatorami uroczystości byli: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki, 23. Śląski Pułk Artylerii, Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC