Skrót ICE może Ci uratować życie!

Skrót ICE może Ci uratować życie!
fot. MZ Jest znany ratownikom na całym świecie i może uratować życie. W razie potrzeby pozwala na uzyskanie tak istotnych informacji o poszkodowanym jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby czy inne problemy ze zdrowiem.
istotne.pl policja, pck, ice

ICE (In Case of Emergency) oznacza „w nagłym wypadku”. Jest to międzynarodowy skrót informujący, do kogo w razie potrzeby powinni zadzwonić ratownicy.

W sytuacji wypadku czy innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. W dowodzie osobistym lub innych dokumentach, które nosimy w portfelu, rzadko mamy zapisane najważniejsze numery kontaktowe. Jednym z nośników takich informacji może być plastikowa, trwała karta, na której można zapisać 3 numery telefonów do najbliższych nam osób.

Inną metodą jest korzystanie ze specjalnych aplikacji dla telefonów komórkowych bądź wpisanie w książce telefonicznej skrótu ICE przed danym kontaktem, np. ICE Mama. Jeśli jest kilka takich osób, wpisujemy je pod hasłami ICE1, ICE2 itd.

– Pamiętajmy, że w razie wypadku każda minuta ma ogromne znaczenie dla naszego życia. Skrót ICE w telefonie lub noszenie specjalnej karty umożliwia błyskawiczne skontaktowanie się z osobą, która udzieli ratownikom niezbędnych informacji na nasz temat, dlatego zachęcamy do korzystania z tego typu rozwiązań! – mówią bolesławieccy mundurowi.

Na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża więcej o kartach ICE.

KPP Bolesławiec/ii