Grupa teatralna BOK-MCC na deskach legnickiego teatru

Grupa teatralna BOK-MCC na deskach legnickiego teatru
fot. BOK-MCC Na głównej scenie legnickiego teatru "hallo grupa" zaprezentowała własny mini spektakl "Manipulacje". Swoje przedstawienia wystawiły również teatry z legnickich szkół: II LO, V LO i Gimnazjum nr 5.
istotne.pl bok-mcc, urszula frąszczak-matyjewicz, cik orzeł

W inscenizacjach młodzi aktorzy odnosili się do wydarzeń historycznych podejmowanych w sztuce „Car Samozwaniec”. Po występie młodzież uczestniczyła w debacie edukacyjnej dotyczącej burzliwych wydarzeń historycznych ze źródeł dramatu.

Wszystkim uczestnikom teatralnego mini przeglądu wręczono upominki, zapraszając na wieczór na scenę na nowym świecie do bezpłatnego obejrzenia przedstawienia „Car Samozwaniec, czyli Polskie na Moskwie gody”.

– To było niezapomniane przeżycie dla młodzieży z naszej pracowni. Cały dzień spędziliśmy w legnickim teatrze. Najpierw na próbach, następnie występ przed publicznością, a wieczorem zajęliśmy miejsce na widowni i obejrzeliśmy doskonały spektakl „Car Samozwaniec, czyli Polskie na Moskwie gody” Adolfa Nowaczyńskiego w reżyserii Jacka Głomba – opowiada opiekunka grupy teatralnej Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

Uczestnicy zajęć pracowni teatralnej "hallo grupa" BOK-MCC, na zaproszenie Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, uczestniczyli w przeglądzie teatrów amatorskich Dymitriady. „Dymitriady – sukces czy porażka Rzeczypospolitej Obojga Narodów, chluba czy kłopot dzisiejszej Polski” - to nazwa projektu edukacyjnego realizowanego przez legnicki teatr Modrzejewskiej w ramach konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” odbywającego się z okazji obchodów 250 – lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs realizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.