Prezydent Piotr Roman nagrodził najzdolniejszych uczniów

Prezydent Piotr Roman nagrodził najzdolniejszych uczniów
fot. GA Za nami uroczystość „Pan prezydent zaprasza”. W jej trakcie uczniowie miejskich szkół otrzymali nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia i wyniki w nauce w mijającym roku szkolnym.
istotne.pl prezydent, forum, bok-mcc, nagroda, piotr roman

Ceremonia miała miejsce w środę 22 czerwca w sali Forum BOK-MCC. W tym roku po raz pierwszy wręczono – zastępujące stypendia – Nagrody Prezydenta Miasta Bolesławiec. 1 000 zł otrzymało 30 absolwentów: dwanaścioro z podstawówek i osiemnaścioro z gimnazjów.

Piotr Roman nagrodził również 102 najbardziej utalentowanych uczniów, którzy wzięli udział w 80 różnych konkursach i 30 zawodach sportowych. – To świadczy o wszechstronności – podkreślił gospodarz uroczystości.

Nie zapomniano bynajmniej o „szlifierzach diamentów”: dyrektorach i nauczycielach z bolesławieckich szkół.

Galę uświetnił rewelacyjny musical (z muzyką na żywo i gościnnym udziałem fenomenalnego gitarzysty bluesowego Wojciecha Szajwaja) w wykonaniu uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Wyreżyserowane przez Małgorzatę Janowską, Justynę Rapę i Ewę Ołenicz-Bernacką przedstawienie okazało się mądrą i ciepłą opowieścią o wolności i tolerancji.

Nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec otrzymali:

  • absolwenci szkół podstawowych:
    • Alicja Ratajczak, Amelia Modzelewska, Oskar Ciochoń, Maciej Majewski, Mikołaj Węglarz, Emilia Piergies, Klaudia Pyrz, Michał Maczyński, Julia Wencek, Alicja Żądło, Natalia Łomańska i Karolina Grabas
  • absolwenci gimnazjów:
    • Gordian Czerkawski, Dawid Strojek, Wojciech Sęk, Wiktoria Przybylska, Dominik Pieniądz, Jacek Myjkowski, Klaudia Ferlewicz, Agata Knapik, Tomasz Janeczek, Alicja Basińska, Zofia Kącka, Magdalena Cichorzewska, Kamil Kawka, Marcelina Kuźnik, Aleksandra Słabicka, Michał Jóźków, Justyna Dubiel i Marta Sarkowicz.

Pamiątkowe pióra i certyfikaty Talent Roku 2016 otrzymali uczniowie gimnazjów:

  • w kategorii osiągnięcia interdyscyplinarne: Magdalena Cichorzewska, Gordian Czerkawski, Klaudia Ferlewicz, Kacper Guzowski, Cyntia Hyjek, Tomasz Janeczek, Kamil Kawka, Weronika Kaźmierczak, Bartosz Kozak, Miłosz Kozioł, Dominika Kulczycka, Nikola Lechowska, Katarzyna Marusiak, Klaudia Miżdal, Jacek Myjkowski, Małgorzata Olszowy, Oliwia Osowska, Piotr Paliga, Dominika Perdon, Magdalena Przystarz, Katarzyna Rozmus, Anna Rudek, Ida Sałek, Marta Sarkowicz, Łukasz Sawicki, Magda Sawin, Wojciech Sęk, Michał Stempak, Dawid Strojek, Przemysław Sulich, Magda Wantuch, Paulina Wolska, Marika Zdunek
  • za sukcesy przedmiotowe i artystyczne: Szymon Biegała, Urszula Borucińska, Dominik Chlastawa, Aleksandra Dobies, Julia Drzewiecka, Julia Gołębiowska, Daria Hodowana, Kacper Jaworski, Michał Jóźków, Radosław Kalamarz, Dawid Maciąg, Julia Midera, Dominik Pieniądz, Wiktoria Przybylska, Laura Rogala, Maja Siegień, Natalia Wieczorek, Klara Wojnowska, Karolina Zdunek, Dominik Żytniak
  • w kategorii sport: Dawid Borysewicz, Mateusz Giergielewicz, Weronika Godek, Martyna Goss, Eryka Janiec, Jakub Karaban, Gracjan Kozak, Przemysław Mienculewicz, Aleksandra Niezgoda, Dobrosława Pietrkiewicz, Piotr Posłuszny, Julia Rogula, Eryk Stec, Kamil Tyndyk. Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych: Konrad Andruchów, Aurelia Baraniecka, Jakub Bujnicki, Karolina Chlastawa, Katarzyna Ciesiółka, Pola Dorosz, Amelia Jackowska, Michał Jednoróg, Zofia Kołodziej, Jakub Korzeniewicz, Maciej Kozik, Jan Krupa, Antoni Łasica, Michał Maczyński, Nadia Maksymowicz, Nina Maksymowicz, Igor Markiewicz, Piotr Mazur, Amelia Modzelewska, Natalia Mysiak, Maja Nitarska, Wiktor Nowak, Klaudia Pyrz, Wojciech Raszczuk, Alicja Ratajczak, Aleksander Sienkiewicz, Agata Stachowiak, Natalia Szeklińska, Magdalena Tkaczyk, Julia Wencek, Mikołaj Węglarz, Oliwia Witek, Oliwia Zagdańska, Michał Zazula, Oliwia Ziembikiewicz.

Opiekunami tegorocznych Talentów są nauczyciele: Mirosław Adamarczuk, Barbara Badnarowicz, Halina Bałacka-Kłak, Agnieszka Bednarska, Adrian Bernacki, Robert Bieliński, Marzena Bronowicka, Iwona Burdziłowska-Gordzicz, Wioletta Chlastawa, Ewa Chrobot, Maria Czyżowicz, Aneta Ćwieluch, Danuta Dereszyńska, Beata Dubas, Izabela Forczak, Sylwia Fryc, Agnieszka Gerwatowska, Joanna Gęsikowska , Monika Grygorcewicz, Marek Haniszewski, Małgorzata Janowska, Danuta Jarosz, Karolina Jarząbek, Paweł Jaworski, Katarzyna Kazanowska, Irena Kilimiak, Lilla Kleszczyńska, Agata Kozicka, Joanna Krajewska, Anna Krawczyk, Magdalena Kujawiakowska, Izabela Kulpa, Joanna Kuriata, Rafał Kwieciński, Jarosław Leszczyński, Roland Lippik, Małgorzata Markowska, Tomasz Markowski, Ewa Mieniek, Agnieszka Mikiciuk, Monika Mlak, Danuta Musialik, Renata Musiał, Małgorzata Myszka, Grzegorz Nazar, Paweł Niemiec, Irmina Nowak, Mariola Obrycka, Bożena Oleksiuk-Rokoszna, Ewa Ołenicz-Bernacka, Barbara Opar, Beata Orczyk, Marta Pabisz, Beata Pełka, Małgorzata Pędlowska, Małgorzata Piotrów, Ryszard Posacki, Wojciech Potoczniak, Maria Przewoźnik, Stanisława Pytlińska, Justyna Rapa, Joanna Raszczuk, Alina Rataj, Beata Rembacz- Bonk, Zenona Słobodzian, Jadwiga Stachów, Katarzyna Syguła-Wieczorek, Monika Szopa- Pawlik, Anna Tarnachowicz, Maria Tsarakhov, Katarzyna Urban, Stanisława Wojda- Pytlińska, Tomasz Zabawa, Barbara Zarzycka, Jerzy Zarzycki, Zdzisław Zarzycki, Agata Zawadzka, Małgorzata Zielińska, Elżbieta Zielonka, Daniel Zięba, Sławomir Zimniak, Joanna Żmuda.

Atrakcją tegorocznej uroczystości był musical pt. „Chwile, które budują mosty”, którego autorzy: Małgorzata Janowska, Ewa Ołenicz-Bernacka, Justyna Rapa i Wojciech Szajwaj, silny nacisk położyli na więzi łączące ludzi.

Współautorami musicalu byli uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir: Ania Rączkiewicz, Patrycja Domoracka, Kasia Mrozik, Klaudia Miżdal, Klaudia Górska, Agata Łakomy, Magda Łakomy, Natalia Zmaczyńska, Oliwia Mocna, Michaela Piaseczna, Laura Łużna, Eliza Sondaj, Oliwia Malinowska, Magda Cichorzewska, Marika Zdunek, Michał Jóźków, Anita Filip, Sebastian Pientka, Michał Pałucki, Mateusz Jankiewicz, Dominika Wiżgała, Marcin Bryłkowski, Eliza Kulesza, Krzysztof Pachołek, Wiktoria Starostecka, Arek Grasza, Marek Łukasiewicz, Amadeusz Skorupka, Damian Zaręba, Kamila Turek, Karolina Chalewicz, Radek Kalamarz, Oliwia Wolska, Agnieszka Zapalska, Alicja Jasińska, Maja Siegień, Amadeusz Kwieciński, Marcel Sas, Szymon Cebrowski, Dobrusia Pietrkiewicz, Emila Bielińska, Piotrek Komada, Jula Czerniak, Julia Kwiatkowska, Filip Zarubiński, Izabela Leśniowska, Kuba Dubiel, Eryk Stec, Kacper Kobielski, Kaja Szylar, Dorota Chojnicka, Martyna Chojnicka, Ada Zeszutek, Jula Herbut, Martyna Drużga, Zuzia Hryniewicz, Zuzia Kuśnierz, Malena Droszczak, Wiktoria Sobczyszyn, Nicola Barycka i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego: Jan Dziuba, Jakub Dziuba i Szymon Kut oraz Wiktoria Tkaczyk.

Jubileuszową uroczystość „Pan Prezydent zaprasza” przygotowały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki oraz Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir. Przygotowania do uroczystości i organizację koordynowały Barbara Kamińska i Ewa Szajwaj.