Bolesławieckie Amazonki świętują 20-lecie

Bolesławieckie Amazonki świętują 20-lecie
fot. Krzysztof Gwizdała W piątek, 17 czerwca, w sali Forum BOK-MCC odbędzie się Gala Jubileuszowa Bolesławieckiego Klubu Amazonek, towarzyszyć jej będzie wystawa fotograficzna i promocja publikacji „Umiemy korzystać z marzeń – 20 lat „Bolesławieckiego Klubu Amazonek”.
istotne.pl bok-mcc, dni miasta, bolesławiecki klub amazonek

Galii towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna i promocja publikacji „Umiemy korzystać z marzeń – 20 lat „Bolesławieckiego Klubu Amazonek”.

Bolesławiecki Klub Amazonek w Bolesławcu pomaga kobietom dotkniętym chorobą nowotworową. To organizacja zrzeszająca kobiety walczące z własną chorobą oraz pragnące pomagać innym. Działalność klubu polega na udzielaniu kobietom po mastektomii wsparcia emocjonalnego i praktycznego. Amazonki pomagają na wiele sposobów od wsparcia psychicznego do znajdywania ośrodków rehabilitacji terapeutycznej. Prowadzą działania na rzecz profilaktyki raka piersi, starając się poprawić poziom wiedzy społecznej dotyczącej zagrożenia chorobą oraz profilaktyki. Spotkania Amazonek odbywają się co czwartek o 16:00 w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu. Telefony: 662-841-177 lub 798-661-622.