Zawodnicy TOP z 10 medalami Otwartego Turniej Karate w Wińsku

Zawodnicy TOP z 10 medalami Otwartego Turniej Karate w Wińsku
fot. Robert Bieliński 20 lutego 2016 r. w Wińsku odbyła się czwarta edycja Otwartego Turnieju Karate Goju Ryu Shuseikan. Organizatorem zawodów był ścinawski klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland.
istotne.pl top bolesławiec, karate

Głównymi celami zawodów były: wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży, przełamanie barier wiekowych i środowiskowych, popularyzacja ducha i idei karate oraz promocja karate sportowego w regionie.

Uczestnicy rywalizowali w 49 konkurencjach. W zawodach wzięło udział 175 zawodników z 11 klubów, w tym 55 dziewcząt i 120 chłopców. TOP Bolesławiec reprezentowało 14 zawodników: Julia Krawczyk, Jakub Skóra, Sławomir Męczyński, Michał Bieliński, Wiktor Małkowski, Kacper Lis, Maciej Graczyk, Mikołaj Olek, Filip Matusiewicz, Arkadiusz Giela, Władysław Dyedov, Jan Kawałko, Marcin Żebrowski, Adam Rosiński (cała czternastka to podopieczni trenera Roberta Bielińskiego).

Pojedynki w konkurencjach kihon, fantom, kata i kumite odbywały się na 3 matach. Zgromadzona licznie widownia z zainteresowaniem i zaangażowaniem dopingowała rywalizację sportową zawodników.

Zawodnicy z bolesławieckiego klubu w klasyfikacji medalowej uplasowali się na wysokiej, piątej pozycji, zdobywając łącznie 10 medali (trzy złote i siedem brązowych). Autorami sukcesu są:

  • Julia Krawczyk – 2 złote medale (kihon i kata), brąz w fantom
  • Jakub Skóra – złoto w fantom oraz brąz w kihon, kata i kumite
  • Sławomir Męczyński – dwa medale brązowe w kata i kumite
  • Michał Bieliński – brąz w kumite.

Na wyróżnienie zasługują najmłodsi zawodnicy Mikołaj Olek oraz Maciej Graczyk, którzy w swoich pierwszych zawodach uplasowali się tuż za podium, przegrawszy walki o trzecie miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

Robert Bieliński/ii