Mieszkasz przy ulicy Jagiellonów? – pilnuj swojego mienia

Mieszkasz przy ulicy Jagiellonów? – pilnuj swojego mienia
fot. Czytelniczka Sprzed jednej z posesji skradziono kilkanaście palet i pompę basenową, zaś kilka dni temu robotnicy budowlani złapali na gorącym uczynku niedoszłego złodzieja drabiny.
istotne.pl kradzież, złodziej, jagiellonów

O sprawie kradzieży na ulicy Jagiellonów (boczna ulicy Piastów) poinformowała nas mieszkanka. Kilka dni temu złodziej próbował (w ciągu dnia) ukraść drabinę. Na szczęście zauważył go jeden z mieszkańców i niedoszły miłośnik cudzego mienia został zatrzymany przez robotników budowlanych. Na miejsce została wezwana policja i... spisała delikwenta.

Domy przy ul. JagiellonówDomy przy ul. Jagiellonówfot. Czytelniczka

To niejedyny przypadek kradzieży, bądź próby kradzieży, na tej ulicy. Wcześniej sprzed jednej z posesji skradziono kilkanaście palet i pompę basenową. Z innych budów i placów zginęło wiele innych drobnych przedmiotów lub odkrywano ślady „działalności osób trzecich”. Mieszkańcy boją się, że to nie koniec tego procederu. Łupem złodziei może paść właściwie wszystko, co da się spieniężyć.

Zdaniem mieszkańców na ulicy Jagiellonów byłoby bezpieczniej gdyby zamontowano na niej oświetlenie. W listopadzie ubiegłego roku mieszkańcy zwrócili się z tym problemem do urzędu miasta. W odpowiedzi zostali poinformowani, że istnieje projekt budowy drogi wraz z oświetleniem i odwodnieniem dla tej ulicy. Jednak projekt zostanie zaktualizowany i wykonany po ujęciu go w spisie zadań inwestycyjnych na następne lata. Do tego czasu droga będzie na bieżąco wyrównywana i utwardzana tłuczniem.

Jak się ustrzec przed kradzieżą do czasu oświetlenia ulicy? Zapraszamy do dyskusji.

Czytelniczka/ii