Spotkanie z Zieloną Półnutką dla przedszkolaków w BOK-MCC

Spotkanie z Zieloną Półnutką dla przedszkolaków w BOK-MCC
fot. BOK-MCC Od połowy lutego Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki realizuje program „Spotkanie z Zieloną Półnutką” skierowany do najstarszych grup z bolesławieckich przedszkoli.
istotne.pl bok-mcc, barbara lendzian, agnieszka radwańska

W ramach programu realizowanego w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbywają się zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Każda z grup przedszkolnych uczestniczyć będzie w dwóch spotkaniach, na których realizowane będą działania związane ze śpiewem i tańcem. Projekt powstał, aby zaspokoić nie tylko ruchowe potrzeby dziecka, ale także rozwinąć szereg jego dyspozycji psychofizycznych, takich jak: spostrzegawczość, pamięć, koncentracja, szybka reakcja, koordynacja wzrokowo - ruchowa, orientacja w schemacie własnego ciała i w przestrzeni. Zabawy ruchowe przy muzyce pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu dziecka, wyrażają jego osobowość: uczucia, myśli, emocje. Służą one do komunikowania się z otoczeniem, nawiązywania kontaktów. Zajęcia umuzykalniające: śpiewu i tańca prowadzą instruktorki BOK-MCC Barbara Lendzian i Agnieszka Radwańska.

Na zakończenie projektu uczestnicy zajęć wezmą udział w I Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Pozytywka”. BOK-MCC planuje realizować projekt cyklicznie.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC