Strażacy z naszego województwa będą rywalizować w siatkówce plażowej!

Strażacy z naszego województwa będą rywalizować w siatkówce plażowej!
fot. freeimages.com (lusi) Do rywalizacji o tytuł mistrza województwa przystąpi 16 par zgłoszonych przez komendy miejskie, powiatowe i Komendę Wojewódzką PSP we Wrocławiu.
istotne.pl straż pożarna, siatkówka plażowa

W dniach 23–24 maja dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu, Powiatu Bolesławieckiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu oraz Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego – organizuje w Ośrodku Wodno-Sportowym w Bolesławcu (ul. Spacerowa) Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Siatkówce Plażowej.

Do rywalizacji o tytuł mistrza województwa przystąpi 16 par zgłoszonych przez komendy miejskie, powiatowe i KW PSP Wrocław.

Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 10:00. O 11:00 rozpoczną się mecze prowadzone jednocześnie na dwóch boiskach. W poniedziałek zaplanowano 16 meczów eliminacyjnych, a na wtorek – od godz. 9:00 – mecze finałowe (14 pojedynków). Zakończenie zawodów zaplanowano na godzinę 15:30.

Wśród zawodników będziemy gościć aktualnych mistrzów Polski w siatkówce plażowej strażaków oraz wielu zawodników z mistrzowskiej reprezentacji województwa dolnośląskiego (tytuł zdobyty na 33 Mistrzostwach Polski rozegranych w kwietniu w Suwałkach).

Mistrzostwa honorowym patronatem objął starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski.

Piotr Pilarczyk, KP PSP Bolesławiec/ii