Gimnazjaliści z Iwin posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży

Gimnazjaliści z Iwin posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży
fot. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwinach Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwinach (gmina Warta Bolesławiecka) – trzecioklasista Dominik Paszko i drugoklasista Mikołaj Gapiński – zostali zakwalifikowani do 22 sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2016 r.
istotne.pl sejm dzieci i młodzieży, gimnazjum iwiny

Podopieczni nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Elizy Klityńskiej wykonali pracę na temat „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Za takie miejsce uczniowie uznali tablicę upamiętniającą katastrofę w Iwinach.

Projekt polegał na zbadaniu, czy katastrofa z lat 60. ub.w. jest nadal obecna w świadomości mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Przeprowadzone badania należało opracować i zaproponować działania upamiętniające to tragiczne wydarzenie.

Relację z wykonanego zadania uczniowie umieścili na platformie sdim.sejm.gov.pl. Za wykonanie zadania maksymalnie można było zdobyć 30 punktów, gimnazjaliści z Iwin uzyskali... 29.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wśród zakwalifikowanych zespołów z województwa dolnośląskiego uczniów gimnazjów jest niewielu. Chłopcy są jedynymi reprezentantami Powiatu Bolesławieckiego i pierwszymi w historii młodzieżowymi posłami z Gminy Warta Bolesławiecka.

Gratulujemy!

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwinach/Gmina Warta Bolesławiecka/ii