Stanisław Małkowski wygasza I Prywatne Gimnazjum

Stanisław Małkowski wygasza I Prywatne Gimnazjum
fot. Gerard Augustyn Właściciel i dyrektor założonej w 1999 roku szkoły nie prowadzi naboru na rok 2016/2017. Na przejęcie gimnazjum nie było na razie chętnych, wiec za dwa lata szkoła może zniknąć z mapy Bolesławca.
istotne.pl stanisław małkowski, i prywatne gimnazjum

Były dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego założył prywatne gimnazjum i prowadził je z sukcesami przez 17 lat. W tym roku nie będzie jednak nowego naboru.

– Decyzję podjęliśmy w marcu, w następnym roku szkolnym nie przyjmujemy do klasy I – mówi „ii” Stanisław Małkowski, dyrektor Gimnazjum. – Jak się już ma 70 lat i 50 lat pracy w oświacie, to kiedyś trzeba skończyć.

Zapytany, czy wpływ na tę decyzję miała duża konkurencja na lokalnym rynku, dyrektor odpowiedział: – To nie miało żadnego wpływu. Mamy najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym i nie mieliśmy problemu z naborem.

I dodał: – Co więcej, sprawa jest niejasna, jeśli chodzi o przyszłość gimnazjów.

To fakt. Niepewna polityka oświatowa PiS być może pomogła w decyzji dyrektorowi Małkowskiemu. Jak myślicie? Wypowiedzcie się w sondzie.

Dlaczego Małkowski wygasza swoje gimnazjum?
Jest zmęczony
42.07
Z powodu oświatowej polityki PiS
37.93
Ma za dużą konkurencję
20.00

Rodzice uczniów dwóch klas (pierwszej i drugiej) zostali poinformowani o wygaszaniu szkoły, tak samo Wydział Społeczny Urzędu Miasta. W szkole uczyło około 20 nauczycieli, ale nie byli (nie musieli być) zatrudnieni zgodnie z Kartą Nauczyciela i często godziny w gimnazjum były ich pracą dodatkową poza etatem.