Bezpieczny Powiat: niemal 150 mandatów wystawionych i 4 kierowców na podwójnym gazie

Bezpieczny Powiat: niemal 150 mandatów wystawionych i 4 kierowców na podwójnym gazie
fot. KPP Bolesławiec Za nami wspólne działania policjantów z wydziału ruchu drogowego z Bolesławca, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Lubania, Lwówka Śląskiego oraz Kamiennej Góry.
istotne.pl policja, akcja, mandat, pijany kierowca

W ostatni piątek w godz. 8.00 –16.00 policjanci z 6 jednostek prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu bolesławieckiego. 26 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Skontrolowano 196 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli 147 mandatów, w tym 88 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych (ze względu na stan techniczny pojazdów). Co więcej, przebadano trzeźwość 151 kierowców. Zatrzymano 3 prawa jazdy, jedno za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. W czterech przypadkach sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Bezpieczny Powiat – działania strefoweBezpieczny Powiat – działania strefowefot. KPP Bolesławiec

W sobotę 16 kwietnia, w godz. 5.00–9.00, bolesławieccy mundurowi kontynuowali działania Bezpieczny Powiat. Skontrolowali stan trzeźwości 573 kierowców; 4 z nich jechało na podwójnym gazie. Dodatkowo policjanci zatrzymali kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Bolesławiec/ii