Pięć stojaków rowerowych w parku miejskim przy Tyrankiewiczów

Pięć stojaków rowerowych w parku miejskim przy Tyrankiewiczów
fot. UM Bolesławiec Oryginalne stojaki do rowerów w kształcie internetowej „małpy” pojawiły się 19 kwietnia w parku miejskim przy ul. Tyrankiewiczów. To nagroda w konkursie internetowym zorganizowanym w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”.
istotne.pl konkurs, nagroda, stojak

Sprzęt i jego montaż jest w całości finansowany ze środków Fundacji Allegro All For Planet, organizatora kampanii. Miasto musiało jedynie wskazać teren.

Stojaki pojawiły się w ramach akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, która ma zachęcać Polaków do aktywnego trybu życia. Akcja była banalnie prosta. Rowerzyści przez kilka miesięcy jeździli, mając uruchomioną w telefonie specjalną aplikację, która przyznawała punkty naszemu miastu za każdy przejechany kilometr. Pierwsza dwudziestka miast zgarnęła stojaki.

Partnerami akcji są serwis Allegro oraz urzędy miast biorących udział w akcji. Patronem medialnym jest „Gazeta Wyborcza”. „Zaparkuj klimatycznie!” jest również częścią prowadzonej przez „Gazetę...” kampanii „Polska na rowery”.

UM Bolesławiec/ii