Obrazy ceramiczne Weroniki Surmy w BOK-MCC

Obrazy ceramiczne Weroniki Surmy w BOK-MCC
fot. BOK-MCC Do 22 maja w galerii „mała Biała” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramik prezentowana jest wystawa „Mapy ciał” autorstwa.
istotne.pl bok-mcc, weronika surma

Ekspozycja obejmuje cykl obrazów ceramicznych których tematem jest figura ludzka. Zapraszamy do oglądania wystawy.

W piątek, 15 kwietnia w BOK-MCC odbył się wernisaż wystawy, na którym gościliśmy autorkę. Weronika Surma obecnie jest doktorantką w Katedrze Ceramiki na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się głównie ceramiką, tworzy obrazy ceramiczne, w których stara się łączyć rysunek z malarstwem i rzeźbą. Prace, które prezentuje na wystawie w Bolesławcu, to kilkanaście obrazów ceramicznych powstałych w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2015 oraz kilkanaście wybranych prac powstałych w latach 2011-2014.

Jak mówi sama artystka, tematem przewodnim wystawy są figury ludzkie przedstawione w rozmaitych układach i ujęciach. Prace te wyrażają subiektywną fascynację ludzkim ciałem oraz pokazują piękno ukryte w każdym jego zakątku. Demonstrują piękno ukryte w niedoskonałościach, odkrywają urodę tego co na pierwszy rzut oka może wydawać się brzydkie i nieestetyczne, przemieniają mankamenty w maestrię kształtów i form.
Obrazy ceramiczne Weroniki Surmy, inspirują widza do próby dostrzeżenia piękna ukrytego w każdym zakamarku ciała.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC