Puchary ceramiczne Edyty Orlińskiej nagrodą w Ceramicznej Paradzie

Puchary ceramiczne Edyty Orlińskiej nagrodą w Ceramicznej Paradzie
fot. Grzegorz Sidorowicz Każdego roku oprócz nagród pieniężnych (1000 zł) i rzeczowych, najlepiej przebrane osoby w Paradzie Ceramicznej otrzymują unikatowe, ceramiczne puchary.
istotne.pl bok-mcc, edyta orlińska, dni ceramiki

Edyta Orlińska przygotowała unikatowe, ręcznie robione, toczone na kole garncarskim puchary. Puchary są niepowtarzalne, tak jak każdy strój w Ceramicznej Paradzie. Te kilkudziesięciocentymetrowe naczynia są inspirowane kształtami ceramiki bolesławieckiej oraz wykonane z rodzimej kamionki i zdobione metodą stempelkową.

Tegoroczna parada Ceramiczny Karnawał otwierać będzie 22. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Uczestnicy parady wyruszą w piątek, 19 sierpnia, o 17:00 z ulicy Adama Asnyka i przejdą na Rynek ulicami Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki i Kościelną. Okrążą Rynek, gdzie na schodach Ratusza ustawione będzie stanowisko jury.

Puchar Parady Ceramicznej autorstwa Edyty OrlińskiejPuchar Parady Ceramicznej autorstwa Edyty Orlińskiejfot. Grzegorz Sidorowicz

Największa impreza związana z ceramiką to również okazja do zaprezentowania się firm ceramicznych z miasta i okolic. W tym roku znów zachwycą nas najważniejsi producenci. Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego, która wstąpi ze 180 zespołem w prezentacji "Pawie oczka". Stu osobowa grupa Fabryki Naczyń Kamionkowych Manufaktura zaprezentuje się w programie "Królestwo niebieskie" nawiązujące do nowej kolekcji "blue line". Ceramika Artystyczna Wiza i jej 35-osobowy zespół zaprezentuje się w prezentacji "Ceramika z piosenką". W paradzie udział weźmie też Ceramika Milena z 45 osobowym zespołem.

Dla osób indywidualnych, firm i grup biorących udział w konkursie wartościowe nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł oraz rzeczowe.

  • Nocleg w Hotelu Domków na Drzewach w Parku Przygody KULTURINSEL dla 6 osób (1 domek 6-osobowy, w cenę wliczony jest nocleg, śniadanie, wstęp do parku, parking). Nagroda o wartości ok. 400 Euro (realizacja pobytu od września do czerwca 2017)

  • Jednodniowy bilet wstępu na Festiwal Folklorum (2-4 września 2016) dla 2 osób. Nagroda o wartości 110 Euro

  • Trzy rodzinne bilety wstępu do Parku Przygody KULTURINSEL dla dwóch osób dorosłych i trójki dzieci. Koszt jednego biletu 45 Euro

  • Bony towarowe o wartości 2 × 250 zł i 5 × 100 zł od Techniki Biurowej

  • Rower marki Kross, model Trans India ufundowany przez BZM Cieśla s.j. Cena roweru ze strony Korssa 1299 zł.

  • Całostronicowa reklama w gazecie Istotne.pl Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec (przygotowanie artykułu, zrobienie zdjęć, opracowanie wszystkich materiałów) oraz artykuł sponsorowany na portalu istotne.pl: Cena 780 zł