II Przegląd Małych Form Scenicznych „Orzełek” w CIK „Orzeł”

II Przegląd Małych Form Scenicznych „Orzełek” w CIK „Orzeł”
fot. BOK-MCC W piątek, 1 kwietnia w godzinach przedpołudniowych w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.
istotne.pl bok-mcc, urszula frąszczak-matyjewicz, cik orzeł

Na scenie podczas II Przeglądu Małych Form Scenicznych „Orzełek” wystąpiło blisko 200 utalentowanych przedszkolaków z Bolesławca. Atmosfera była wyśmienita! Zaprezentowali się uczestnicy projektu „Edukacja teatralna dla przedszkolaków” realizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w roku szkolnym 2015/2016.

Przegląd skierowany był do dzieci z bolesławieckich przedszkoli. Podczas drugiej edycji „Orzełka” zaprezentowało się, aż 11 grup z: Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3, 3-filia, 4, 6 i 7 oraz z przedszkola „Zielona NIBYLANDIA”, Oxpress, Jacek i Agatka.
Dzieci fantastycznie bawiły się podczas występów. Recytowały, śpiewały oraz tańczyły. Dzięki młodym aktorom mieliśmy okazję obejrzeć między innymi przestawienia pt.: „W co gra łąka”, „Bajeczka o małpce” oraz inscenizacje wierszy „Żuk” Skarżypyta”, „Rzepka” i inne.

Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego grup przedszkolnych powiatu bolesławieckiego, inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej poprzez teatr, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami, rozwijanie wrażliwości estetycznej i wzbogacanie osobowości młodego człowieka poprzez edukację teatralną.
Przegląd został zrealizowany w ramach projektu „Edukacja teatralna dla przedszkolaków”, który BOK-MCC realizuje od dwóch lat w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł". W roku szkolnym 2015/ 2016 do programu zgłosiły się 23 grupy, deklarując udział ponad 600 dzieci w wieku 5 lat.

W ramach projektu w roku szkolnym odbywają się dwa spotkania każdej z grup. Zajęcia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, prowadzi instruktor BOK-MCC Urszula Frąszczak-Matyjewicz. Dzieci przez dwie godziny bawią się w teatr, ćwiczą i wykonują zadania aktorskie, rozwijają umiejętności zgodnie z Założeniami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Program powstał, aby w atrakcyjny sposób pomóc przygotować młodego widza do odbioru kultury i przyswoić wiadomości związane ze sceną i prezentacją. Wierzymy, że kontakt ze sztuką sprowokuje młodego człowieka do własnej twórczości.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC