Najważniejsze jest bezpieczeństwo: spotkania z uczniami przed feriami

Najważniejsze jest bezpieczeństwo: spotkania z uczniami przed feriami
fot. KPP Bolesławiec Policjantki z Bolesławca, prowadząc szereg działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci, spotkały się z uczniami z Kraśnika Dolnego, żeby omówić m.in. bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych.
istotne.pl policja, ferie

20 stycznia br. policjantki z powiatu bolesławieckiego odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym. Pogadanki odbyły się w grupach dla klas 0–III i IV–VI. Tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku.

Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy oraz to, jak właściwie zachować się w kontakcie z obcym psem. Dzieci bardzo chętnie zaprezentowały pozycję na tzw. żółwia. Najmłodszym zostały przypomniane telefony alarmowe oraz wskazane sytuacje, w których dzieci powinny wzywać pomoc, korzystając z numerów 997 lub 112.

Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają dużo wolnego, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem oraz na świeżym powietrzu, korzystając z uroków zimy. Policjantki zwróciły dzieciom szczególną uwagę, żeby korzystały one tylko z profesjonalnych lodowisk i nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne.

Uczniowie z Kraśnika Dolnego chętnie uczestniczyli w spotkaniach z policjantkami, wykazując się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa. Na koniec dzieci miały możliwość zrobienia odbitki palca na pamiątkowej karcie.

KPP Bolesławiec/ii